Uprchlý poslanec Wolf podal stížnost k Ústavnímu soudu

Praha - Bývalý poslanec za ČSSD Petr Wolf odsouzený za dotační podvod podal v pondělí prostřednictvím svého právníka stížnost k Ústavnímu soudu. Podle Wolfova advokáta Richarda Langa skutek, který se stal, dotačním podvodem není. Píše to dnešní Právo. Wolf je nadále na útěku, nenastoupil do věznice, kde si má odsedět šestiletý trest.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Petr Wolf

Policie po Wolfovi pátrá od 25. ledna. Těsně před tím nenastoupil do vězení k výkonu trestu. V únoru soud vydal evropský zatýkací rozkaz. O dva měsíce později pak i mezinárodní. Existuje tedy podezření, že se bývalý politik odsouzený za dotační podvod skrývá v zemi, která není v Evropské unii.

Mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková ČTK řekla, že pátrání po Wolfovi dál pokračuje. Nic konkrétnějšího podle ní policie v současné době nemůže zveřejnit.

Svým útěkem do zahraničí si ale odsouzený bývalý poslanec nepomůže. Na jeho nástup do výkonu trestu se sice vztahuje desetiletá promlčecí lhůta, pro Wolfa ale pravděpodobně neplatí. "Promlčení by přicházelo do úvahy, pokud by se nástupu do vězení vyhýbal v Česku. Pobyt v cizině se do této lhůty nezapočítává. Pokud je opravdu v zahraničí, po návratu do Česka bude muset vykonat celý trest," řekl ČTK právník Tomáš Miketa.

Soud uznal Wolfa vinným z toho, že podvedl ministerstvo životního prostředí, od něhož dostal dotace na základě nepřesných, zkreslených a lživých informací. Na dva projekty spolu s manželkou v letech 2005 až 2007 čerpal 11 milionů korun. Část peněz použil na hrazení vlastních nákladů. Projekty navíc byly zkopírovány z internetu.

V únoru přišla redaktorovi deníku Právo zvláštní SMS. Z čísla, které patří právě Wolfovi. "Neutekl jsem, jak se všichni domnívají, ale používám jeden z důmyslných převleků inspektora Clouseaua. Tento převlek je tak důmyslný, že mě ani zatýkací družina neobjevila. Na četné dotazy vašich kolegů jsem nemohl odpovědět, neboť jsem v té době použil převlek stromu a místo rukou jsem měl větve. Bohužel se na mne ještě k tomu všemu uhnízdil datel, což, jistě uznáte, není nic příjemného."

Wolf pracoval jako samostatný projektant ve Vítkovicích, proděkan Ekonomické fakulty VŠB TU Ostrava, ředitel pro výrobu a obchod Karnola, a. s. Působil ve statutárních orgánech řady společností. Více než pětadvacet let se věnuje pedagogické činnosti, působí především na VŠB-TU v Ostravě a Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné. V letech 2002-2006 působil jako zastupitel městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky. Byl honorárním poradcem premiéra ČR, zároveň působil jako vládní zmocněnec pro Moravskoslezský kraj. V roce 2008 vystoupil z ČSSD.

Témata: Wolf, Petr
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Takovouhle kritiku Česká televize ještě nezažila. Dalibor Janda řekl od…

20.06.2018 22:11 Aktualizováno Praha - Hudebník a zpěvák Dalibor Janda je silně nespokojený s poměry v České televizi. Lidem proto…

Soud snížil trest útočnému sadistovi. Znásilnil ženu, pak se ji snažil…

20.06.2018 17:37 Praha - Jozef Giňa (55) si za znásilnění a pokus o vraždu ženy (40) v Jablonci nad Nisou odpyká 16…

Jak vypadá ideální rodina dle Čechů?

20.06.2018 15:33 Praha - Tři čtvrtiny Čechů považují za ideální rodinu se dvěma dětmi, podle 35 procent Čechů je…

Soud vyhověl žalobci, v kauze nelegálního lihu zvýšil tresty

20.06.2018 14:06 Olomouc - Vrchní soud v Olomouci dnes zvýšil tresty šesti ze sedmi obžalovaných v kauze odběratelů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama