Vrah Monyové u Ústavního soudu neuspěl, kauza končí. Děsivé detaily vraždy

Brno - Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Borise Ingra, jenž si odpykává patnáctiletý trest vězení za vraždu manželky, brněnské spisovatelky Simony Monyové. Kauza tak definitivně končí. Ústavní soudci nenašli důvod k zásahu, stížnost označili za zjevně neopodstatněnou, řekla ČTK mluvčí soudu Jana Pelcová.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Simona Monyová (17. března 1967 Brno – 3. srpna 2011 Brno), byla česká spisovatelka, zaměřující se především na romány pro ženy, pro které sbírala inspiraci ve vlastním životě. Její román Tchyně a uzený… se stal předlohou stejnojmenného televizního filmu režisérky Lenky Wimmerové.

V ústavní stížnosti Ingr znovu zopakoval, že justice ke kauze přistoupila jednostranně a nezohlednila všechny důkazy, které navrhoval. K vraždě se Ingr nepřiznal, resp. zprvu se přiznal záchranářům, později už vinu popíral. Prý si na osudný den vůbec nevzpomíná.

Čin se stal předloni v srpnu. Do domu Monyové v Brně-Obřanech přišel Ingr večer s lahví vína a bonboniérou. Řekl, že jde uspat jejich sedmiletého syna. Monyová seděla na zahradě se dvěma kamarádkami a souhlasila. Ingr prý před očima dítěte otevřel okno a vyskočil z něj. Z malé výšky dopadl na auto před domem, vážně se nezranil. Pak se manželé pohádali, při hádce Ingr ženu napadl nožem.

Ingr ji bodl nožem do dolní části pravého ušního boltce, do oblasti vnitřního okraje klíční kosti, do oblasti hrudní kosti, do pravého boku při dolních žebrech, do hřbetní plochy pravého předloktí s vyústěním na malíkové hraně dlaňové plochy předloktí a do hřbetní plochy pravého předloktí.

Způsobil jí tak řezné poranění pravého ušního boltce, defekty po bodně řezných poraněních hrudníku a přechodu hrudníku a břicha, defekty po bodně řezných poraněních na pravém předloktí, ložiskové prokrvácení měkkých tkání stěny hrudní, protnutí I. žebra vpravo, probodnutí horní duté žíly, probodnutí horního laloku pravé plíce, krev v pravé hrudní dutině, protnutí VII. žebra vpravo, probodnutí bránice, probodnutí jater, defekty pohrudnice podél páteře po bodně řezných poraněních, snížení krevnatosti orgánů, krev v dýchacích cestách a v plicích, potřísnění břišní dutiny krví.

Bezprostřední příčinou smrti bylo protnutí horní duté žíly a pravé plíce se zakrvácením do dutiny hrudní a s vdechnutím krve do dýchacích cest. Došlo k vážnému poranění důležitého orgánu, a to plíce a velké žíly. V kombinaci s vdechnutím krve, kolapsem pravé plíce a traumatickým šokem při probodnutí bránice, jater a pravého předloktí došlo k úmrtí řádově v několika minutách po vzniku zranění, píše se ve zprávě na webu usoud.cz.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé z Horoměřic si oddechli. Vystěhovat se zatím nemusí, rozhodl Ústavní…

21.08.2018 11:19 Aktualizováno Brno - Ústavní soud (ÚS) odložil vykonatelnost rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS), podle kterého se…

Českého kamioňáka pustili z nemocnice v Janově, do Prahy dorazí sanitkou

21.08.2018 11:01 Janov/Praha - Zraněný český řidič kamionu, který přežil zkázu Morandiho mostu v Janově, byl dnes…

Loni utonulo v Česku 181 lidí. Rizikem jsou rybníky, ale i vany

21.08.2018 10:19 Praha - Loni utonulo v Česku 181 lidí, stejně jako v roce 2016. Jedná se o nejnižší počty utonulých…

Nejtěžší chvíle v životě: Jak rodiny politických vězňů prožívaly návštěvy…

21.08.2018 09:28 Vedle dcery nervózně posedává máma. Babička je ustaraná, těžce dýchá. Táta? Naproti, za sítí;…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama