Gepardi ze Zoo odcestovali do Indie, lidé se mohou těšit na nový pár lvů

Dvůr Králové nad Labem - Tři gepardi ze Zoo odletěli ve středu v transportních bednách do Indie. V rámci plánované výměny zvířat naopak se Zoo Hyderabad přicestuje počátkem března pár lvů indických, řekla ve čtvrtek agentuře Mediafax mluvčí královédvorské zoo Jana Myslivečková

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Jako první naložil zoologové sourozence Monka a Muniu, kteří se v Zoo Dvůr Králové narodili 6. dubna 2010 samici Tenari a samci Fredovi. Jako další byl na řadě samec Dark, narozený 11. prosince 2003 samici Lori a samci Tewlemu.

„Všechna zvířata byla naložena bez problémů, pracovníci výměny zvířat a chovatelé tvoří sehraný tým. Gepardi byli nalákáni do speciálních drátěných klecí a potom přeloženi do transportních beden směřujících na Pražské letiště. Tam jsme je po celním a veterinárním odbavení předali do péče letecké společnosti, která zajistila transport až do města Hyderabad. Z Prahy gepardi odletěli ve středu v 15.55, dnes v devět hodin přiletěli v pořádku do nového domova,“ sdělil ve čtvrtek vedoucí výměny zvířat Zdeněk Bárta.

Rozmnožování gepardů v zajetí je velice obtížné a královédvorská zoo je jedním z nejúspěšnějších chovatelů gepardů na světě. Odchovalo se zde již 46 mláďat v 25 vrzích. Díky zdejším odborníkům je tak možné distribuovat tato zvířata do jiných zoo a podporovat genofonod ohroženého druhu.

V rámci výměny zvířat se Zoo Hyderabad přicestuje do Dvora Králové nad Labem počátkem března pár lvů indických. Lev indický patří mezi kriticky ohrožený zvířecí druh, v přírodě se jeho počty odhadují na pouhých 400 zvířat v Národním parku Gir Forrest v indickém státě Guarajat.

"Základním posláním zoologických zahrad současnosti je zejména funkce genobanky ohrožených druhů zvířat a proto se odborníci královédvorské zahrady rozhodli chovat právě lvy indické. První dvě samice narozené 14. prosince 2006 v Zoo Helsinky obývají Pavilon lvů od roku 2009. Pokud vše dobře dopadne, budeme se těšit na lvíčata již v tomto roce," dodala Myslivečková.

Témata: zoo | Zvířata
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Národ násosků? Česko se pere s Francií o druhou nejvyšší spotřebu alkoholu

20.07.2018 15:37 Praha - V žebříčku spotřeby alkoholu mezi zeměmi Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj …

Ortopedové provedli v Brně unikátní operaci. Trvala šest hodin, mladík…

20.07.2018 15:20 Brno - Lékaři ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně provedli unikátní operaci. Pacientovi kvůli…

Tajně pořízené VIDEO z Berouskova zooparku: Před měsícem jsem prodal šest…

20.07.2018 15:12 Praha/Vídeň - Kauza prodeje tygřího masa, kostí, vývarů, kůži a dalších propriet je zřejmě mnohem…

Útočník z Hurghady bude prohlášen za nesvéprávného. Loni zabil Češku a dvě…

20.07.2018 14:49 Praha/Káhira - Egypťan, který před rokem smrtelně pobodal Češku a další dvě německé turistky v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama