Experti varují: Zabezpečte si své servery v Česku

Praha - Útoky hackerů známých pod přezdívkou Anonymous lze předejít dobrým zabezpečením serverů, které filtrují útoky hackerů. Experti na IT bezpečnost však v úterý varovali, že podobné zabezpečení má v Česku pouze desetina serverů, což může mnohým společnostem a institucím způsobit vážné problémy.

Přidejte svůj názor

371

"Pokud bychom to zjednodušili, tak současné útoky na vládní servery a instituce nejsou příliš složité na provedení a závažné z hlediska poškození daných institucí. Předpokládáme, že je to však takovým testem serverů, na který mohou navázat daleko složitější hackerské útoky," upozornil Milan Chromý, jeden z předních expertů na IT zabezpečení ze společnosti AutoCont.

Podle Chromého by pak mohly mít útoky pro nezabezpečené servery katastrofální důsledky. "Vedle zahlcení serverů dotazy či daty a jejich dočasné vyřazení z provozu, může dojít i ke ztrátě nebo poškození dat," varoval Chromý, podle kterého se na současné vlně "známosti" Anonymous bude chtít ukázat i řada osamělých hackerů. "S každým podařeným útokem vzniká snaha pokračovat dále," poznamenal expert.

Problémem jsou i takzvaní spící hackeři. "Vedle vtipálků rozesílající různé e-maily poslancům však vidíme potenciál zvednutí se vlny takzvaných spících hackerů, kteří se čas od času probudí a napadnou či jinak poškodí sítě a data některé z velkých firem a korporací," varoval počítačový expert Milan Chromý, který se problematikou útoků hackerů dlouhodobě zabývá.

Hacktivistické hnutí Anonymous volně sdružující lidi z celého světa v minulých dnech napadlo kromě vládního serveru v Česku a na Slovensku také webové stránky organizace na ochranu autorských práv OSA. V Evropě a USA pak opakovaně čelí útokům vládní instituce i zábavní průmysl.

Témata: česko | hacker
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Přerovsku havaroval vyhlídkový balon

15.07.2018 10:31 Přerov - Dodávku elektrického proudu do dvou obcí přerušila v pátek večer havárie horkovzdušného…

Na festivalu na Vysočině přejel vláček pětiletého chlapce, zemřel

14.07.2018 20:08 Zvole nad Pernštejnem (Žďársko) - Pětiletý chlapec zemřel dnes na festivalu v areálu Šiklův mlýn u…

V Nedakonicích se potopila loď, všichni se zachránili

14.07.2018 10:29 Nedakonice (Uherskohradišťsko) - V plavební komoře na Baťově kanále v Nedakonicích u Uherského…

V Praze unikal plyn, hasiči evakuovali asi 80 lidí

14.07.2018 09:29 Praha - Na pražském sídlišti Jižní Město dnes večer unikal plyn. Hasiči spolu s policisty…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama