Požár v Kutné Hoře byl definitivně zlikvidován, záchranáři ošetřili 12 hasičů

Kutná Hora - Hasiči dnes definitivně zlikvidovali požár, který vypukl v neděli v průmyslovém areálu v Kutné hoře. Hořelo na ploše o velikosti více než 1500 metrů čtverečních. Shořela jedna hala, odpady na venkovní ploše, nákladní automobil a přilehlé pole. Škoda zatím byla vyčíslena na 10,7 milionu korun.

Přidejte svůj názor

požár v Kutné Hoře (12.8.2018)

Velitel hasičů vyhlásil třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, s plameny bojovalo více než sto profesionálních i dobrovolných hasičů. 

Dnes ráno platil první stupeň poplachu. Od nedělního večera pomáhala hasičům s likvidací skrytých ohnisek speciální technika z Jihlavy a z automobilky Škoda Auto z Mladé Boleslavi. Těžká technika rozhrnovala svitky plastů a lepenky, speciál následně místo plnil pěnou. Hasiči se speciálním vybavením ukončili svůj zásah v Kutné Hoře dnes brzy ráno.

"Uvnitř nebyla žádná velká ložiska, takže to nezpůsobovalo ani vývin zplodin nebo vyšší nároky na hasiče," řekl mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel. Hasiči dnes kontrolovali požářiště termokamerou, na místě ráno zasahovala jedna jednotka dobrovolných a jedna jednotka profesionálních hasičů, kteří dohašovali nalezená ohniska.

Škoda zatím byla vyčíslena na 10,7 milionu korun. "V dopoledních hodinách byl vyžádán statik k posouzení stability haly, která byla požárem poškozena," řekl Gabriel.

V bezprostřední blízkosti požáru stojí několik hal, kromě jedné se hasičům podařilo všechny uchránit. V jedné z hal je například sklad elektroniky v hodnotě několika milionů korun. I uchráněné haly ale poškodilo sálavé teplo. Později se ukázalo, že uskladněnou elektroniku poškodily zplodiny hoření.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze se srazil autobus s autem, deset zraněných

20.08.2018 08:08 Praha - V pražských Střešovicích se dnes ráno srazil autobus s osobním autem, zranění utrpělo deset…

Na Olomoucku hoří les, zasahuje šest jednotek hasičů

19.08.2018 18:45 Olomouc - Hasiče na Olomoucku během dneška zaměstnaly dva rozsáhlejší požáry lesního porostu.

V Zubří hořel bytový dům, lidé se nadýchali zplodin

19.08.2018 10:50 Vsetín - Celkem 20 lidí bylo v sobotu večer evakuováno kvůli požáru v instalační šachtě bytového…

Zemřel starosta dobrovolných hasičů Karel Richter

19.08.2018 09:43 Praha - V sobotu náhle zemřel dlouholetý starosta dobrovolných hasičů Karel Richter, bylo mu 67 let…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama