Na Liberecku hořel les. Hasiči místo hlídají, požár se mohl jen schovat

Liberec - Mezi Křižany a Hamrem na Jezeře na hranici okresů Liberec a Česká Lípa dnes hořel les o rozloze zhruba půl hektaru. Po 17:00 byla ohlášena likvidace, místní hasiči dál prostor kontrolují.

Přidejte svůj názor

Hasiči

Požár byl nahlášen dnes krátce před polednem. Hořelo v oblasti bývalých uranových dolů. "Prostor jsme zkontrolovali termokamerami. To ložisko ale může být tak hluboko pod kořeny, že ho termokamera neodhalí. Hodně nám to pomůže, ale v takovýchto případech není stoprocentní," uvedl řídicí důstojník libereckých hasičů Petr Štajnc. 

"K požárům ve volné přírodě vyjíždíme dvakrát častěji než v minulých letech. Tyto požáry jsou nevyzpytatelné, šíří se hodně rychle. Když hoří v lese hrabanka, není to možná na první pohled vidět, ale jak prohořívá kořenový systém, požár se může schovat a může se za den objevit třeba někde úplně jinde," řekla již dříve mluvčí hasičů Pavlína Bílková. 

Vojenský lesní úřad zakázal 3. srpna kvůli nebezpečí požárů zákaz vstupu do vojenských lesů v oblasti Hamru na Jezeře a Hradčan na Českolipsku a také Dolní Krupé na Mladoboleslavsku. Zákaz vstupu platí do konce srpna, ale nevztahuje se na turistické cesty, cyklostezky a cyklotrasy. Na Českolipsku je až do odvolání zakázáno rozdělávat ohně a odhazovat hořící nebo doutnající předměty ve volné přírodě, pálit klestí a zbytky po těžbě na lesních pozemcích. Nesmí se pořádat ohňostroje.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko na Romy kašle? Nová statistika ukázala, kolika lidem vadí

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Polovina Romů v Česku žije v sociálním vyloučení. Podle kvalifikovaných odhadů koordinátorů…

V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

18.08.2018 15:51 Brno - V brněnské zoologické zahradě dnes uhynul lední medvěd Umca.

Do opavského babyboxu někdo uložil holčičku

17.08.2018 20:38 Opava - Do opavského babyboxu dnes někdo odložil novorozenou holčičku. Dívenka byla vyzvednuta v 19…

Auto v Pardubicích narazilo do stromu, zemřel řidič a malý chlapec

17.08.2018 16:05 Aktualizováno Pardubice - Tragická dopravní nehoda se stala dnes kolem 12:30 na okraji Pardubic na výjezdu směr…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama