Obří požár v Kutné Hoře je pod kontrolou. Dým byl vidět až z Prahy, škoda přes 10 milionů

Kutná Hora - V Kutné Hoře dnes hořel sklad odpadu, například plasty nebo lepenka. V bezprostřední blízkosti stojí několik hal, jedna shořela. Hasiči už dostaly plameny pod kontrolu. Škoda už dosáhla více než deseti milionů korun, dým poškodil část elektroniky v přilehlé hale.

Přidejte svůj názor

požár v Kutné Hoře (12.8.2018)

Požár nahlásil svědek na tísňovou linku hasičů kolem 14:30. Dým byl vidět z mnohakilometrové dálky, například z Kolína, který je od Kutné Hory vzdušnou čarou asi deset kilometrů. Viděli ho i obyvatelé pražského sídliště Kobylisy. S plameny bojovalo více než sto profesionálních i dobrovolných hasičů. 

zdroj: YouTube

Dohašovat nyní hasičům pomůže speciální těžká technika z Jihlavy, na místo dorazí také hasicí speciál z automobilky Škoda Auto, který disponuje takzvanou lehkou pěnou, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel. Likvidace požáru bude pokračovat minimálně část noci, nejspíše ale až do pondělního rána.

Těžká technika bude rozhrnovat svitky plastů a lepenky, speciál následně bude místo plnit pěnou. Mělo by to urychlit konečnou likvidaci požáru. 

Lidé z Kutné Hory mohou opět větrat, hasiči zároveň snížili stupeň požárního poplachu z původního třetího na druhý. Informaci o tom, že lidem již nehrozí žádné nebezpečí, rozhlašovali po městě strážníci, kteří veřejnost odpoledne informovali také o tom, že by kvůli požáru neměli větrat.

"Vyšetřovatel na místě stále pracuje, je tam složitá situace, v areálu je více majitelů a nájemců. Po konzultaci s nájemcem se zvýšila škoda na elektronice v sousední hale," řekl Gabriel. Plamenné hoření sklad nezasáhlo, elektroniku poškodily pouze zplodiny.

Sousední pole, na které plameny přeskočily, se už podařilo zcela uhasit. Požár v průmyslovém areálu budou ještě hasiči dohašovat. Vyšetřovatelé zatím neznají ani předběžnou příčinu vzniku požáru.

Záchranáři na místě ošetřili pět hasičů, dva z nich převezli do nemocnice. "U jedné osoby kvůli kolapsu z přehřátí byl nutný transport do nemocnice v Kutné Hoře. Druhá osoba se nadýchala zplodin hoření, také byla převezena do nemocnice," řekla mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko na Romy kašle? Nová statistika ukázala, kolika lidem vadí

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Polovina Romů v Česku žije v sociálním vyloučení. Podle kvalifikovaných odhadů koordinátorů…

V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

18.08.2018 15:51 Brno - V brněnské zoologické zahradě dnes uhynul lední medvěd Umca.

Do opavského babyboxu někdo uložil holčičku

17.08.2018 20:38 Opava - Do opavského babyboxu dnes někdo odložil novorozenou holčičku. Dívenka byla vyzvednuta v 19…

Auto v Pardubicích narazilo do stromu, zemřel řidič a malý chlapec

17.08.2018 16:05 Aktualizováno Pardubice - Tragická dopravní nehoda se stala dnes kolem 12:30 na okraji Pardubic na výjezdu směr…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama