Překladiště odpadů v Jablonci zachvátil v noci požár, škoda 10 milionů

Jablonec nad Nisou - Škoda po nočním požáru v Horní Proseči v Jablonci nad Nisou se vyšplhala na deset milionů korun. V pátek večer tam začala hořet hala s uskladněnými plasty i komunálním odpadem. Přestože je sběrný dvůr nedaleko husté zástavby, obyvatele nebylo nutné evakuovat.

Přidejte svůj názor

Hasiči

Požár byl nahlášen v pátek ve 21:00. "Počasí nám přálo, všechno stoupalo nahoru, informovali jsme obyvatele, aby zavřeli okna a zbytečně nevětrali," řekl řídicí důstojník jabloneckých hasičů David Patrman. Koncentrace škodlivin nedosáhla takové úrovně, aby bylo nutné povolat laboratoř.

Hořelo v hale o rozměrech zhruba 40 krát 16 metrů. Hasiči nasadili šest proudů a použili smáčedlo, aby oheň uhasili co nejdříve. Lokalizovat se ho podařilo ve 23:38. S dohašením pomáhal nakladač, který odpady vyvážel. Hasiči je prolévali vodou. 

Sběrný dvůr a překladiště v Horní Proseči je blízko obytné zástavby, nevyhovuje z kapacitních ani logistických důvodů. Radnice chce proto zpracování odpadu přesunout do areálu bývalé teplárny na Brandlu, který patří městské společnosti Jablonecká energetická. V této lokalitě nejsou žádné obydlené domy, jejichž obyvatelům by mohla projíždějící auta s odpadem vadit tak, jako je tomu v Proseči. Náklady na projekt se odhadují na 48 milionů korun, rozložen by měl být do několika let.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko na Romy kašle? Nová statistika ukázala, kolika lidem vadí

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Polovina Romů v Česku žije v sociálním vyloučení. Podle kvalifikovaných odhadů koordinátorů…

V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

18.08.2018 15:51 Brno - V brněnské zoologické zahradě dnes uhynul lední medvěd Umca.

Do opavského babyboxu někdo uložil holčičku

17.08.2018 20:38 Opava - Do opavského babyboxu dnes někdo odložil novorozenou holčičku. Dívenka byla vyzvednuta v 19…

Auto v Pardubicích narazilo do stromu, zemřel řidič a malý chlapec

17.08.2018 16:05 Aktualizováno Pardubice - Tragická dopravní nehoda se stala dnes kolem 12:30 na okraji Pardubic na výjezdu směr…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama