Úplatkářství v KV Areně? Policie obvinila tři lidi a dvě firmy

Karlovy Vary - Policie obvinila tři lidi a dvě firmy kvůli úplatkářství a pletichám v karlovarském sportovním areálu KV Arena. Dva z obviněných jsou jednatelé firem. Informaci o trestním stíhání představitele KV Areny už obdrželo i město, kterému celý areál patří.

Přidejte svůj názor 1 komentář

policie

Obvinění zřejmě získali peníze nadhodnocením zakázek na opravy v městské KV Areně. "Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Karlových Varech zahájili trestní stíhání tří fyzických osob ve věku 37, 44 a 62 let a dvou právnických osob," uvedla pro ČTK krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová.

"Policie ve svém sdělení ocenila velmi dobrou spolupráci s městem prostřednictvím mé osoby a odborů, od kterých potřebovala součinnost. Vzhledem k probíhajícímu řízení jsem stále vázán mlčenlivostí a veškeré informace je oprávněna poskytnout pouze Policie ČR," uvedl primátor města Petr Kulhánek (KOA) s tím, že s policií spolupracoval asi rok.

Kulhánek ČTK řekl, že trestní stíhání představitele KV Areny bude řešit rada na nejbližším jednání, zřejmě 21. srpna. Dojde zřejmě na personální změny v dozorčí radě.

"V úmyslu získat pro sebe neoprávněný prospěch a na základě zjištění nevyhovujícího stavu zařízení v objektu, který je vlastněn společností se 100procentní majetkovou účastí města a je využíván ke sportovním aktivitám, měli zosnovat plán na neoprávněné získání finančních prostředků pocházejících z investic do opravy zařízení objektu," uvedla policejní mluvčí.

Komponenty na opravu tak šly přes jednoho z obviněných a jednu z firem za nadhodnocenou cenu, dodala. Člen dozorčí rady Krček měl pak podle vyšetřování za zajištění této zakázky požadovat pro sebe nemálo peněz. Jeden z obviněných podle policie zmanipuloval výběrové řízení tak, aby vyhrála společnost, ve které byl další z obviněných jednatelem. Na opravu dostala firma od města dva miliony korun, přičemž náklady společnosti byly jen 600.000. Zbytek byl zisk firmy, z něhož bylo několik set tisíc korun použito i na úplatky. Podobný princip pletich se pak opakoval i u zakázky za 900.000 korun.

Za uvedené jednání hrozí 37letému muži trest odnětí svobody na dvě léta až osm let, obviněnému 44letému muži hrozí trest odnětí svobody na tři léta až deset let a obviněnému 62letému muži trest odnětí svobody až na tři léta nebo zákazem činnosti. Právnickým osobám by mohl hrozit peněžitý trest, zákaz účasti na veřejných zakázkách či jiné tresty podle zákona o trestní odpovědnosti právnických osob.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko na Romy kašle? Nová statistika ukázala, kolika lidem vadí

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Polovina Romů v Česku žije v sociálním vyloučení. Podle kvalifikovaných odhadů koordinátorů…

V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

18.08.2018 15:51 Brno - V brněnské zoologické zahradě dnes uhynul lední medvěd Umca.

Do opavského babyboxu někdo uložil holčičku

17.08.2018 20:38 Opava - Do opavského babyboxu dnes někdo odložil novorozenou holčičku. Dívenka byla vyzvednuta v 19…

Auto v Pardubicích narazilo do stromu, zemřel řidič a malý chlapec

17.08.2018 16:05 Aktualizováno Pardubice - Tragická dopravní nehoda se stala dnes kolem 12:30 na okraji Pardubic na výjezdu směr…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama