Krádeže zbraní po explozích ve Vrběticích? Žalobkyně žene k soudu šest osob

Zlín - Na šest lidí byla kvůli krádežím zbraní z bývalého muničního areálu ve Vrběticích na Zlínsku podána obžaloba. Nejzávažnějším činem je nedovolené ozbrojování, za které hrozí až osm let vězení.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Zbraně

Policie navrhovala obžalovat celkem osm lidí, dva se však k trestné činnosti přiznali. "U dvou lidí je stíhání podmíněně zastaveno, podmínkou je mimo jiné doznání," řekla ČTK zlínská státní zástupkyně Ilona Chudárková.

Skupina vnikla podle policie do uzavřeného areálu několikrát mezi prosincem 2016 a jarem 2017. Dva muži údajně kradli z areálu zbraně rozmetané do okolí výbuchem a jejich součásti a prodávali je. Zbraně byly podle policie zrezavělé a poškozené. Někteří členové skupiny ale ukradené zbraně uváděli do provozu a dále je přeprodávali. 

První obvinění padla v červenci 2017 krátce poté, co policisté odhalili neoprávněná vniknutí do areálu. Sedm mužů a jednu ženu ve věku od 24 do 55 let postupně policie obvinila z trestného činu nedovolené ozbrojování, a některé z nich navíc z krádeže a podílnictví. Obvinění byli z okresů Uherské Hradiště a Vsetín. Čtyři z nich již byli v minulosti trestáni.

Jeden sklad ve Vrběticích explodoval v říjnu 2014 a druhý v prosinci stejného roku. Při prvním výbuchu zemřeli dva lidé. Oba vybuchlé sklady si pronajímala ostravská firma Imex Group. Policie exploze vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení, vyšetřování stále pokračuje. Munice uskladněná v dalších skladech byla z Vrbětic odvezena. Oblast kolem skladů se stále čistí od rozmetané munice.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Požár zámku v Horním Maršově? Vyšetřovatelé mají dvě verze, přivezli i…

20.08.2018 16:00 Aktualizováno Horní Maršov - Příčiny požáru, který v neděli zničil zámek v Horním Maršově na Trutnovsku, začali…

OSN drží pietu za Kofiho Annana, v Česku je připravena kondolenční kniha

20.08.2018 15:23 Washington/Praha - Informační centrum OSN otevřelo pro veřejnost kondolenční knihu k úmrtí bývalého…

Studentům masíroval přirození? Exředitel školy dostal trest za zneužívání

20.08.2018 14:50 Praha - Exředitel pražské Střední školy elektrotechniky a strojírenství Lumír Kymr má jít za…

Bývalý právník NBÚ skončil vazbě, je obviněn z vydírání

20.08.2018 14:41 Praha - Ekonomický ředitel pražské Krajské hygienické stanice Radim Bureš byl obviněn z vydíráni,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama