Nizozemci v problémech? Za napadení číšníka v Praze budou obviněni z pokusu o vraždu

Praha - Dva Nizozemci, kteří v dubnu napadli v centru Prahy číšníka, jsou stíháni pro pokus o vraždu. Hrozí jim tak 10 až 18 let vězení. Původně je policie obvinila pouze z těžkého ublížení na zdraví.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Nizozemci, kteří v centru Prahy napadli číšníka

Městské státní zastupitelství v Praze podle Práva nařídilo policii zpřísnit obvinění pro dvojici nizozemských turistů, kteří v centru Prahy napadli a těžce zranili číšníka.

Podle deníku Právo vše změnily lékařské znalecké posudky, podle kterých byla intenzita útoku značná a život ohrožující. Zásadní je podle nich také závažnost zranění číšníka a možné fatální následky. Dozorující státní zástupkyně proto podala k soudu návrh na ponechání obviněných ve vazbě. 

K útoku došlo 21. dubna v centru Prahy. Číšník skupinu sedmi cizinců upozornil, že na zahrádce restaurace nemohou pít alkohol přinesený odjinud. Útočníci ho srazili na zem, začali ho bít pěstmi a kopali do něj. Když zůstal bezvládně ležet na zemi, násilníci utekli.

Policie je po několika dnech zadržela na ruzyňském letišti. Pět z nich bylo obviněno a další dva byli propuštěni s tím, že se konflikt snažili spíše uklidnit. Třem obviněným uložil Obvodní soud pro Prahu 1 trestním příkazem osmiměsíční podmínky, na pět let je také vyhostil ze země.

Napadený číšník se probral v nemocnici až po několika dnech, prodělal dvě operace.

Vstupte do diskuze (28)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoda uzavřela pražský okruh, pro zraněné letěl vrtulník

22.08.2018 07:34 Praha - Provoz na pražském okruhu musel být dnes kolem 06:30 na 20. kilometru ve směru na D7…

Šoková terapie Západu? Prestižní deník se zděsil nad situací v Česku

21.08.2018 22:02 Aktualizováno Curych - Podle mezinárodně respektovaného švýcarského deníku Neue Zürcher Zeitung (NZZ) se…

Na Plzeňsku hořely lesy. Nejvyšší stupeň pohotovosti, koridor do Německa…

21.08.2018 19:30 Aktualizováno Plzeň - Přes deset hektarů lesa v úterý hořelo mezi Pňovany na Plzeňsku a stříbrem na Tachovsku.…

Vystěhovat lidi z Horoměřic? Na základní problém se zapomíná, upozornil…

21.08.2018 16:07 Praha - Ústavní soud dnes odložil vykonatelnost rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS) do doby, než kauzu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama