Počet zachycených migrantů na jihu Moravy klesá. Uprchlíka v kamionu prozradí tlukot srdce

Brno - Policie letos za první pololetí zachytila na území Jihomoravského kraje méně lidí, kteří nelegálně překračují českou hranici. Bylo jich 19, zatímco loni šlo za prvních šest měsíců o 97 lidí. Naposledy na jihu Moravy policie zadržela Bulhara, který v autě na dálnici D2 převážel čtyři Iráčany.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

policie

Cizinecká policie za první pololetí zadržela 19 lidí, kteří do republiky vstoupili nelegálně. "Jde už o malé množství, v uplynulých letech jich bylo mnohem více," uvedl vedoucí odboru cizinecké policie Miroslav Tóth.

Při kontrole hranic cizinecká policie využívá i přístroje odhalující tlukot srdce. Díky němu lze vyhledat lidi ukryté v kamionu. Na takzvané zelené hranici pak používá například čtyřkolky, dalekohledy s nočním viděním, termovizi nebo drony. "Čtyřkolka je v permanenci tak dvakrát do týdne. Ale používaná je nejen na kontrolu zelené hranice, ale třeba i u větších akcí. O víkendu bude například i na Velké ceně České republiky," uvedl Tóth.

Cizinecká policie na jihu Moravy za první pololetí zadržela i 165 cizinců, kteří v Česku pobývali bez platného oprávnění, například jim propadlo vízum a oni neodcestovali. Loni šlo o 332 lidí. Za prvního půl roku zadržela také 191 cizinců, kteří v ČR sice mohli pobývat, nesměli ale pracovat. Za celý loňský rok šlo o 392 nelegálně pracujících cizinců.

"Zvýšil se počet nelegálně pracujících cizinců, kteří si obstarávají především rumunské občanské průkazy, a vydávají se tak za občany Evropské unie. Přitom jde o státní příslušníky vesměs z Ukrajiny nebo z Moldavska," uvedl vedoucí odboru.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dotační čachry v ROP Střední Morava? Deset obžalovaných, milionové škody

20.08.2018 10:16 Zlín - Zlínská pobočka brněnského krajského zastupitelství podala obžalobu na deset osob kvůli…

Zapnuté dětské chůvičky způsobily poplach v Praze, 70 evakuovaných

20.08.2018 10:11 Praha - Okolí pošty v Kafkově ulici v Praze 6 bylo dnes dopoledne zhruba na hodinu evakuováno,…

V Praze se srazil autobus s autem, 11 zraněných

20.08.2018 08:33 Aktualizováno Praha - V pražských Střešovicích se dnes ráno srazil autobus s osobním autem, zranění utrpělo 11…

Na Olomoucku hoří les, zasahuje šest jednotek hasičů

19.08.2018 18:45 Olomouc - Hasiče na Olomoucku během dneška zaměstnaly dva rozsáhlejší požáry lesního porostu.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama