Cizinec přijel do ČR, hned druhý den znásilňoval. Soud mu potvrdil trest

Olomouc - Oleg Palamarji (33) z Moldavska si za znásilnění odpyká devět let. Trest mu dnes potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Proti původnímu rozsudku krajského soudu se odvolal pouze obžalovaný, žádal nižší trest.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Násilí, ilustrační fotografie

Cizinec Českou republikou pouze projížděl. Soudy poukázaly na to, že ženu znásilnil pouhý den po příjezdu do Česka. Oběť utrpěla po přepadení v olomoucké části Hodolany posttraumatickou stresovou poruchu, i proto muži hrozila přísnější sazba. Kromě trestu jej soudy vyhostily na dobu neurčitou. Své oběti musí navíc zaplatit na odškodnění 750.000 korun. "Devítiletý trest je přiměřený a to k okolnostem případu i osobě obžalovaného," uvedl soudce Pavel Göth.

Muž byl v Moldávii opakovaně odsouzen pro trestnou činnost vojenského i majetkového charakteru. Během procesu nevypovídal, až na závěr jednání u krajského soudu se doznal a projevil lítost. Svého činu litoval také dnes. Obhajoba žádala nižší trest. 

Podle soudců se muž doznal k činu až po provedení všech důkazů v hlavním líčení. Věděl, že jej usvědčují pachové stopy i DNA, přesto se během hlavní líčení nedoznal. "Šlo spíše o lítost projevenou nad sebou samým," uvedl soudce.

Mladou ženu muž přepadl 13. září kolem 23:30 ve chvíli, kdy se vracela z centra Olomouce do svého bydliště. Pachatel si ji zřejmě náhodně vytipoval. Vydal se za ní po trase a využil příležitosti na křižovatce v ulici Hodolanské, kde je křoví. Muž po činu, při němž se oběť dusila vlastní krví, zůstal v Olomouci. Policisté ho dopadli po týdnu ve městě.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze se srazil autobus s autem, deset zraněných

20.08.2018 08:08 Praha - V pražských Střešovicích se dnes ráno srazil autobus s osobním autem, zranění utrpělo deset…

Na Olomoucku hoří les, zasahuje šest jednotek hasičů

19.08.2018 18:45 Olomouc - Hasiče na Olomoucku během dneška zaměstnaly dva rozsáhlejší požáry lesního porostu.

V Zubří hořel bytový dům, lidé se nadýchali zplodin

19.08.2018 10:50 Vsetín - Celkem 20 lidí bylo v sobotu večer evakuováno kvůli požáru v instalační šachtě bytového…

Zemřel starosta dobrovolných hasičů Karel Richter

19.08.2018 09:43 Praha - V sobotu náhle zemřel dlouholetý starosta dobrovolných hasičů Karel Richter, bylo mu 67 let…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama