Technoparty stále duní. V Ústí zůstalo 700 účastníků akce, od rána chodí stížnosti

Ústí nad Labem - Technoparty ve Všebořicích v Ústí nad Labem měla v neděli skončit, dnes ráno ale stále hrála hudba. Na místě podle policie zůstává asi 700 lidí.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Policie ČR, ilustrační fotografie

"Hudební produkce pokračuje," řekla dnes policejní mluvčí kraje Alena Bartošová. Místostarosta všebořického městského obvodu Centrum Karel Karika ČTK potvrdil, že mu od dnešního rána chodí stížnosti, zejména od obyvatel Krupky.

Přestože pořadatel, veřejná skupina C23CHTEKNO, akci oficiálně ukončil, v neděli opustily louku u Všebořic, na níž se technoparty konala, jen dvě třetiny lidí. "Hudba nadále hraje, je záležitostí několika jedinců. Na místě zůstává asi 700 lidí, tedy třetina účastníků akce," řekla Bartošová.

Podle Kariky hrála hudba až do dnešních tří hodin ráno a po několikahodinové pauze účastníci akce několik zvukových systémů opět spustili.

Technoparty se konala na dohled od všebořického sídliště. Na místě bylo v sobotu odpoledne podle fotoreportéra ČTK asi 15 míst s reproduktorovými stěnami. Přes den byly otočené od sídliště směrem na Krušné hory. 

Původně účastníci technoparty přijížděli od čtvrtka na louku u obce Chuderov nedaleko Ústí. Je ale v chráněné krajinné oblasti, proto je policie vyzvala k odchodu a účastníci se přemístili do Ústí.

V Ústeckém kraji se konala technoparty například v roce 2015 u Červeného Újezdu na Teplicku. Na akci nahlášenou jako soukromou přijelo na 4000 lidí. Letos na přelomu dubna a května se na kraji Liberce konala technoparty Czarotek, té se zúčastnilo podle policie asi 7000 lidí.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Požár zámku v Horním Maršově? Vyšetřovatelé mají dvě verze, přivezli i…

20.08.2018 16:00 Aktualizováno Horní Maršov - Příčiny požáru, který v neděli zničil zámek v Horním Maršově na Trutnovsku, začali…

OSN drží pietu za Kofiho Annana, v Česku je připravena kondolenční kniha

20.08.2018 15:23 Washington/Praha - Informační centrum OSN otevřelo pro veřejnost kondolenční knihu k úmrtí bývalého…

Studentům masíroval přirození? Exředitel školy dostal trest za zneužívání

20.08.2018 14:50 Praha - Exředitel pražské Střední školy elektrotechniky a strojírenství Lumír Kymr má jít za…

Bývalý právník NBÚ skončil vazbě, je obviněn z vydírání

20.08.2018 14:41 Praha - Ekonomický ředitel pražské Krajské hygienické stanice Radim Bureš byl obviněn z vydíráni,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama