Nával cizinců do průmyslové zóny Kvasiny? Stát situaci nezvládl, nyní už kriminalita klesá

Rychnov nad Kněžnou - Bezpečnostní situace v průmyslové zóně Solnice-Kvasiny se zlepšuje. Problémy začaly v roce 2016, když do závodu Škody Auto a okolních továren dorazily tisíce dělníků, často ze zahraničí.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

"Začíná se to hýbat správným směrem," řekl ČTK starosta Rychnova nad Kněžnou Jan Skořepa. Bylo podle něj chybou, že stát před náporem pracovních sil nevytvořil v oblasti vhodné podmínky, zejména nepodpořil výstavbu bytů. Zaměstnanci do zóny za prací dojíždějí, což působí problémy v dopravě, nebo žijí v ubytovnách.

"Když nastal ten prudký zlom, tlačili jsme na vládu, aby došlo k aktualizaci vládního usnesení z února 2015, které slibovalo investice hlavně do dopravní infrastruktury, ale nepočítalo s tak masivním přílivem lidí. K aktualizaci došlo loni a jsou v něm i investice do kulturních, sportovních, školských zařízení a hlavně do výstavby nájemních bytů," řekl ČTK Skořepa.

Podle něho situace v zóně na Rychnovsku nemá v ČR obdoby a není v silách samotných obcí je řešit. Rychnovsko by mělo být ponaučením. "Tady se to přehřálo. Na tomto regionu by si odpovědní měli uvědomit, že se to takto dělat nedá. Výstavba bytů se měla připravovat už v roce 2015," řekl Skořepa.

Škoda Auto v Kvasinách mezi lety 2015 až 2018 zvýšila počet pracovníků přibližně o 3500 na současných více než 8500 zaměstnanců. Masivní nábor do Kvasin již firma ukončila a nové lidi nabírá v rámci fluktuace. V celé zóně pracuje více než 11.000 lidí.

Policie se začala situací intenzivně zabývat předloni v září, od ledna 2017 posílila v lokalitě hlídky. Loni v létě přímo v Solnici vznikla služebna cizinecké policie. V posledních měsících ubývá přestupků.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze se srazil autobus s autem, deset zraněných

20.08.2018 08:08 Praha - V pražských Střešovicích se dnes ráno srazil autobus s osobním autem, zranění utrpělo deset…

Na Olomoucku hoří les, zasahuje šest jednotek hasičů

19.08.2018 18:45 Olomouc - Hasiče na Olomoucku během dneška zaměstnaly dva rozsáhlejší požáry lesního porostu.

V Zubří hořel bytový dům, lidé se nadýchali zplodin

19.08.2018 10:50 Vsetín - Celkem 20 lidí bylo v sobotu večer evakuováno kvůli požáru v instalační šachtě bytového…

Zemřel starosta dobrovolných hasičů Karel Richter

19.08.2018 09:43 Praha - V sobotu náhle zemřel dlouholetý starosta dobrovolných hasičů Karel Richter, bylo mu 67 let…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama