V Břeclavi poprvé zacinkal babybox, někdo do něj v noci odložil chlapečka

Břeclav - Do břeclavského babyboxu někdo v noci na dnešek odložil novorozeného chlapce. Dítě je v pořádku, bylo jen lehce podchlazené. Je 173. dítětem odloženým v babyboxu za 13 let jejich fungování a 11. odloženým letos. Mezi odloženými dětmi převládají holčičky, kterých už je 99.

Přidejte svůj názor 1 komentář

BabyBox

Chlapec váží 2200 gramů a měří 46 centimetrů. Dostal jméno Pavel po doktorovi Pavlovi Vajčnerovi, který novorozence z babyboxu vyjmul.

"První břeclavské děťátko z babyboxu se zcela jistě narodilo dnes časně ráno. Do babyboxu vstoupilo v 7:27 minut, zcela nahé, zabalené v bílém prostěradle, s pupečníkem ošetřeným sponkou do vlasů," uvedl Ludvík Hess, zakladatel sítě babyboxů.

Myšlenka na babybox v Břeclavi vznikla poté, co se v únoru 2015 zjistilo, že matka v Dolních Dunajovicích na Břeclavsku zavraždila tři svá novorozeňata. Stejný případ se přitom stal o dva roky dříve i v nedalekých Vlasaticích.

Posledním moravským městem bez babyboxu je podle Hesse Vsetín. Podle dohody se starostou Jiřím Růžičkou bude vsetínský babybox otevřen 27. září v Azylovém domě pro ženy a matky s dětmi.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoda uzavřela pražský okruh, pro zraněné letěl vrtulník

22.08.2018 07:34 Praha - Provoz na pražském okruhu musel být dnes kolem 06:30 na 20. kilometru ve směru na D7…

Šoková terapie Západu? Prestižní deník se zděsil nad situací v Česku

21.08.2018 22:02 Aktualizováno Curych - Podle mezinárodně respektovaného švýcarského deníku Neue Zürcher Zeitung (NZZ) se…

Na Plzeňsku hořely lesy. Nejvyšší stupeň pohotovosti, koridor do Německa…

21.08.2018 19:30 Aktualizováno Plzeň - Přes deset hektarů lesa v úterý hořelo mezi Pňovany na Plzeňsku a stříbrem na Tachovsku.…

Vystěhovat lidi z Horoměřic? Na základní problém se zapomíná, upozornil…

21.08.2018 16:07 Praha - Ústavní soud dnes odložil vykonatelnost rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS) do doby, než kauzu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama