Kolaps dopravy: Kolony na D1 a D2, zraněné děti při nehodě na Náchodsku

Brno/Jaroměř - Dnes počítejte s velkými komplikacemi na D2 ve směru na Slovensko. Dva kamiony sjely do příkopu a k jejich vyproštění bude třeba dálnici uzavřít. Kvůli nehodě dvou osobních aut u Jaroměře byla uzavřena frekventovaná státní silnice I/33 na Náchod. Potíže hlásí i D1.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Při nehodě na D2 se polský kamion snažil předjet kamion bulharský. "Při jízdě v levém pruhu pravděpodobně usnul a vytlačil kamion v pravém pruhu do příkopu. Sám do něj sjel také. Nehoda se obešla bez zranění, ani jeden z řidičů nepožil alkohol," řekla jihomoravská policejní mluvčí Alice Musilová.

Na D2 před 33. kilometrem vytvořila ve směru na Slovensko čtyřkilometrová kolona. Průjezdný dočasně zůstává levý pruh.

Nyní se překládá náklad z obou havarovaných aut. Okolo 16:00 by se mělo začít s vyprošťováním kamionů, které potrvá několik hodin a dálnice se kvůli tomu zcela uzavře. Řidiči budou muset zvolit mezi 25. a 41. kilometrem objízdnou trasu po souběžné silnici druhé třídy. Vzhledem k silnému sobotnímu provozu, kdy se střídají dovolenkové turnusy, se dají očekávat komplikace celé odpoledne.

Komplikace jsou i na dálnici D1 v okolí Brna. Tvoří se kolony před 189. kilometrem směrem na Prahu. Provoz je zde svedený kvůli stavbě do zúžených pruhů, v pravém stojí porouchané auto.

Při nehodě na silnici I/33 směrem na Náchod se zranilo pět osob včetně dvou dětí. Dva lidé byli zraněni vážně. Zasahoval i vrtulník. Osobního vůz Seat Leon jedoucí ve směru od Hradce Králové na Jaroměř přejel z nezjištěných příčin do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím autem Seat Alhambra, ve kterém jeli čtyři lidé. U řidiče Seatu Leon byl orientační dechovou zkouškou zjištěn alkohol, což definitivně vyvrátí nebo potvrdí lékařské vyšetření spojené s odběrem krve.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoda uzavřela pražský okruh, pro zraněné letěl vrtulník

22.08.2018 07:34 Praha - Provoz na pražském okruhu musel být dnes kolem 06:30 na 20. kilometru ve směru na D7…

Šoková terapie Západu? Prestižní deník se zděsil nad situací v Česku

21.08.2018 22:02 Aktualizováno Curych - Podle mezinárodně respektovaného švýcarského deníku Neue Zürcher Zeitung (NZZ) se…

Na Plzeňsku hořely lesy. Nejvyšší stupeň pohotovosti, koridor do Německa…

21.08.2018 19:30 Aktualizováno Plzeň - Přes deset hektarů lesa v úterý hořelo mezi Pňovany na Plzeňsku a stříbrem na Tachovsku.…

Vystěhovat lidi z Horoměřic? Na základní problém se zapomíná, upozornil…

21.08.2018 16:07 Praha - Ústavní soud dnes odložil vykonatelnost rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS) do doby, než kauzu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama