V Ústí se rozjela technoparty. Počet účastníků roste, soundsystémy mají na noc vypnout

Ústí nad Labem - Na technoparty, která se od pátku koná v ústecké čtvrti Všebořice, dorazilo už 7000 lidí. Aparatury začaly hrát až dnes ráno, vždy v noci by měly být vypnuté. Akce zatím probíhá bez vážnějších problémů.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ilustrační foto

Původně se účastníci sjížděli od čtvrtka na louku u obce Chuderov nedaleko Ústí. Lokalita je ale v chráněné krajinné oblasti, proto je policie vyzvala k odchodu a účastníci se nato přemístili se do Ústí. Akce se koná na soukromém pronajatém pozemku v krajském městě na dohled od všebořického sídliště.

"V noci žádné stížnosti nebyly, uvidíme, co dnešek. Doufáme, že dodrží, co slíbili, že to v deset večer vypnou," uvedl mluvčí ústecké městské policie Jan Novotný. Policisté podle mluvčí Aleny Bartošové zatím zaznamenali jen jednu krádež. "Žádný závažnější incident jsme neřešili, účastníci poslouchají pokyny. Zaznamenali jsme pouze majetkový delikt, a to v podobě krádeže mobilního telefonu a peněženky s doklady a platební kartou," uvedla Bartošová. 

Místostarosta městského obvodu Centrum, kam Všebořice patří, Karel Karika zatím registruje jednu stížnost na hluk. Podle něj jako samospráva nemají možnosti situaci aktuálně řešit. "Od nás nešlo žádné povolení. Měli by dodržet noční dobu klidu," dodal. Potvrdil, že mezi majitelem pozemku a organizátory akce panuje dohoda, že zvukové aparatury budou ve 22:00 vypnuty.

Na místě je podle fotoreportéra ČTK asi 15 míst s reproduktorovými stěnami. "Na sídlišti je to slyšet, ale ne tolik, jak by se dalo čekat. Soundsystémy mají otočené od sídliště směrem na Krušné hory," uvedl. Podle něj je také ve vzduchu cítit, že účastníci akce kouří marihuanu, opilých lidí ale moc neviděl. "Na běžných festivalech to bývá horší," dodal.

Letos na přelomu dubna a května se na kraji Liberce konala technoparty Czarotek, dorazilo na 7000 lidí.

zdroj: YouTube

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Požár zámku v Horním Maršově? Vyšetřovatelé mají dvě verze, přivezli i…

20.08.2018 16:00 Aktualizováno Horní Maršov - Příčiny požáru, který v neděli zničil zámek v Horním Maršově na Trutnovsku, začali…

OSN drží pietu za Kofiho Annana, v Česku je připravena kondolenční kniha

20.08.2018 15:23 Washington/Praha - Informační centrum OSN otevřelo pro veřejnost kondolenční knihu k úmrtí bývalého…

Studentům masíroval přirození? Exředitel školy dostal trest za zneužívání

20.08.2018 14:50 Praha - Exředitel pražské Střední školy elektrotechniky a strojírenství Lumír Kymr má jít za…

Bývalý právník NBÚ skončil vazbě, je obviněn z vydírání

20.08.2018 14:41 Praha - Ekonomický ředitel pražské Krajské hygienické stanice Radim Bureš byl obviněn z vydíráni,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama