Kvůli 500 korunám uřízl známému hlavu. Soud potvrdil trest za brutální vraždu

Olomouc - Robert Tancer (45) si za brutální vraždu odpyká výjimečný trest 22 let. Vrchní soud v Olomouci dnes potvrdil rozsudek ostravského krajského soudu, proti kterému se muž odvolal.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Věznice

Svou o dva roky mladší oběť napadl Tancer loni v červnu v ostravské ubytovně kvůli malichernosti, šlo o vrácení dluhu ve výši 500 korun. Muži zasadil dvě desítky bodných ran a nakonec mu podřezal hrdlo tak, že téměř oddělil hlavu od trupu.

Podle vrchního soudu je uložení výjimečného trestu na místě. "Důvodem je nejen charakter tohoto skutku, ale i minulost obžalovaného, je zde řada násilných skutků, obžalovaný se z toho neponaučil. Při uložení výjimečného trestu mu hrozila sazba 20 až 30 let, trest dva roky nad touto zvýšenou trestní sazbou s ohledem na všechny okolnosti považujeme za přiměřený," uvedl předseda senátu Vladimír Štefan.

Obžalovaný se k činu doznal a i dnes před odvolacím soudem svého jednání litoval. Odvolal se proti výroku krajského soudu o vině i trestu. U soudu tvrdil, že nešlo o surový způsob usmrcení. Jeho advokát uvedl, že již první rána byla smrtelná, a další napadení už oběť nemohla vnímat. Nebyl tak podle něj naplněn znak usmrcení zvlášť surovým způsobem. Podle předsedy senátu je však zvlášť surový způsob naplněn i v okamžiku, kdy je oběť od počátku v bezvědomí. "Odvolací námitka je tak zcela bezdůvodná," uvedl soudce.

Také podle žalobce Jaroslava Kouřila je kvalifikace zvlášť surového způsobu vraždy na místě. "Surový způsob je v tomto případě naplněn větším počtem bodných ran směřujících na hlavu a hruď poškozeného. Nůž také (obžalovaný) použil ke konečné devastaci těla poškozeného, kdy mu podřízl hrdlo," uvedl žalobce.

Vrah i oběť bydleli v jedné budově. Osudného dne Tancer zašel ke známému, aby se zeptal, jak to vypadá s vracením dlužné částky. Dlužník ale peníze neměl. Pravděpodobně v této souvislosti se oba opilí muži začali hádat. Obžalovaný měl v krvi okolo dvou promile alkoholu, napadený dokonce tři promile, svou roli tak sehrál i alkohol. Tancer během útoku použil hned několik nožů.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šoková terapie Západu? Prestižní deník se zděsil nad situací v Česku

21.08.2018 22:02 Aktualizováno Curych - Podle mezinárodně respektovaného švýcarského deníku Neue Zürcher Zeitung (NZZ) se…

Na Plzeňsku hoří lesy. Nejvyšší stupeň pohotovosti, koridor do Německa…

21.08.2018 19:30 Aktualizováno Plzeň - Mezi Pňovany na Plzeňsku a Stříbrem na Tachovsku hoří na třech místech les. Na dvou místech…

Vystěhovat lidi z Horoměřic? Na základní problém se zapomíná, upozornil…

21.08.2018 16:07 Praha - Ústavní soud dnes odložil vykonatelnost rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS) do doby, než kauzu…

Alkohol dětem? Policie chystá rozsáhlé kontroly, vtrhne do barů i heren

21.08.2018 15:30 Praha - Policie plánuje rozsáhlé kontroly, které se zaměří na zakázaný prodej alkoholu dětem v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama