Vražda dívky v Doubici? Žalobce dnes navrhl pro Chloubu velmi přísný trest

Ústí nad Labem - Martin Chlouba, který dle obžaloby zavraždil 14letou dívku a pokusil se zabít i její starší kamarádku, by si měl odpykat 20 až 23 let vězení. Tento trest dnes u Krajského soudu v Ústí nad Labem navrhl státní zástupce.

Přidejte svůj názor 1 komentář

soudy

Muž podle obžaloby zaútočil na starší dívku, které bylo v té době patnáct let. Dívka při škrcení ztrácela vědomí. Když se mladší z nich vrátila z procházky se psem, použil na její ochromení elektrický paralyzér a začal ji také škrtit. Obě pak svázané přesouval do různých částí domu.

Státní zástupce uvedl, že pokud by soud dospěl k závěru, že jednání muže vykazuje velmi vysoký stupeň společenské nebezpečnosti, je potom na místě mu uložit trest 23 let vězení.

Obhajoba žádá překvalifikování trestného činu, protože nebyl prokázán úmysl. Sám Chlouba chtěl prý spáchat sebevraždu a mladší dívka se stala obětí jeho zkratkovitého jednání v emočně zátěžové stresové situaci. "Jednal v silném rozrušení a zmatku," uvedl obhájce.

Starší dívku Chlouba znal a stýkali se. Obhájce v závěrečné řeči citoval výpovědi nezletilé, která uvedla, že nebyla k pohlavnímu styku s Chloubou nucena, vše dělala dobrovolně.

Čtrnáctiletá dívka útoky nepřežila. Dívčino tělo schoval muž ve sklepě pod podlahu. Starší z dívek pak naložil do auta a odvezl ji do 20 kilometrů vzdálené České Kamenice. Dívka utrpěla řadu zranění svědčících o tom, že byla škrcena. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko na Romy kašle? Nová statistika ukázala, kolika lidem vadí

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Polovina Romů v Česku žije v sociálním vyloučení. Podle kvalifikovaných odhadů koordinátorů…

V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

18.08.2018 15:51 Brno - V brněnské zoologické zahradě dnes uhynul lední medvěd Umca.

Do opavského babyboxu někdo uložil holčičku

17.08.2018 20:38 Opava - Do opavského babyboxu dnes někdo odložil novorozenou holčičku. Dívenka byla vyzvednuta v 19…

Auto v Pardubicích narazilo do stromu, zemřel řidič a malý chlapec

17.08.2018 16:05 Aktualizováno Pardubice - Tragická dopravní nehoda se stala dnes kolem 12:30 na okraji Pardubic na výjezdu směr…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama