Podvody s falešnou identitou? Osm obviněných si dle žaloby přišlo na miliony

Ostrava - Krajský soud v Ostravě dnes otevřel kauzu osmi lidí obviněných z podvodů. Podle obžaloby od různých bankovních i nebankovních subjektů vylákali na falešné doklady téměř 200 půjček a úvěrů dohromady za 9,5 milionu korun. V případě prokázání viny jim hrozí až deset let vězení.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

CZK

"Jednalo se o trestnou činnost poměrně sofistikovanou, kdy tito lidé byli rozvrstveni na několik kategorií. Hlavní pachatelé měli takovou klasickou řídící činnost, používali na nižších sekcích osoby takzvaných pěšáků a využívali jednak možností půjček prostřednictvím internetu a využívali i padělaných osobních dokladů," řekl státní zástupce Marian Mach.

Obžalovaní podle něj využívali svých zkušeností i z dřívější trestné činnosti, věděli jak doklady pořídit a vytvořit k nim patřičné souvislosti.

Obvinění se podle obžaloby například z veřejných zdrojů dostali k identitám skutečných lidí. Na jejich základě pak vyrobili padělané doklady - občanský průkaz, na který použili fotografii jednoho z kompliců, kartičku zdravotní pojišťovny nebo falešné potvrzení příjmů. Jeden z obviněných si pak založil účet v bance a e-mailovou adresu. Prostřednictvím internetu podali žádosti o půjčky, peníze pak vybrali a rozdělili si je.

Dva z osmi obžalovaných jsou ve vazbě. Činnost, z níž jsou obžalováni, se vztahuje k roku 2014, kdy někteří z obviněných byli v podmínce. 

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šoková terapie Západu? Prestižní deník se zděsil nad situací v Česku

21.08.2018 22:02 Aktualizováno Curych - Podle mezinárodně respektovaného švýcarského deníku Neue Zürcher Zeitung (NZZ) se…

Na Plzeňsku hoří lesy. Nejvyšší stupeň pohotovosti, koridor do Německa…

21.08.2018 19:30 Aktualizováno Plzeň - Mezi Pňovany na Plzeňsku a Stříbrem na Tachovsku hoří na třech místech les. Na dvou místech…

Vystěhovat lidi z Horoměřic? Na základní problém se zapomíná, upozornil…

21.08.2018 16:07 Praha - Ústavní soud dnes odložil vykonatelnost rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS) do doby, než kauzu…

Alkohol dětem? Policie chystá rozsáhlé kontroly, vtrhne do barů i heren

21.08.2018 15:30 Praha - Policie plánuje rozsáhlé kontroly, které se zaměří na zakázaný prodej alkoholu dětem v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama