Tajně pořízené VIDEO z Berouskova zooparku: Před měsícem jsem prodal šest tygrů. Prostě je naloží a odjedou!

Praha/Vídeň - Kauza prodeje tygřího masa, kostí, vývarů, kůži a dalších propriet je zřejmě mnohem větší, než se původně zdálo. Na tygří farmu Ludvíka Berouska, podezřelou z nelegálního zabíjení kriticky ohrožených šelem, měla políčeno i zahraniční organizace.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Zvířata

Měsíc před tím, než čeští policisté a celníci podnikli razii  v Zooparku Bašť, se o dění u Berouska zajímala také vídeňská organizace Four Paws. Právě tato skupina pořídila nahrávku, na níž je vysvětleno, jak obchody s šelmami probíhají. Informaci přinesl server Lidovky.cz.

„V Evropě to prodám takhle: přijede, naloží si ho a odjede. Před třemi měsíci jsem prodal do Číny šest tygrů. Normálního tygra. Bengálského. Ne bílý, ne zlatý tygr, ale klasická barva,“ říká na videu muž. Má sice rozmazaný obličej, šéf mezinárodní kampaně na ochranu divokých zvířat z Four Paws Kieran Harkim ale tvrdí, že jde právě o Ludvíka Berouska.

Harkim pro server vysvětlil, že se jeho organizace věnuje alarmujícím případům po celé Evropě. Právě proto se zaměřila na několik osob a míst v Česku – včetně Zooparku Bašť a Ludvíka Berouska.

Česko se podle něj tímto případem dostalo mezi země s nejhorší pověstí. „Jde o bezprecedentní případ, kdy se v Evropě zabíjeli tygři a dále zpracovávala jejich těla,“ dodal šéf skupiny Four Paws.

O razii v Česku organizace informovala i na sociálních sítích. „šokující pravda: Nelítostný obchod s tygry v EU odhalen! Náš probíhající výzkum a nedávné policejní razie v České republice ukazují, že obchod s tygry není jen otázkou Asie. K lukrativnímu obchodu s vysoce ohroženým druhem dochází také přímo v centru Evropy,“ varovala skupina Four Paws.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šoková terapie Západu? Prestižní deník se zděsil nad situací v Česku

21.08.2018 22:02 Aktualizováno Curych - Podle mezinárodně respektovaného švýcarského deníku Neue Zürcher Zeitung (NZZ) se…

Na Plzeňsku hoří lesy. Nejvyšší stupeň pohotovosti, koridor do Německa…

21.08.2018 19:30 Aktualizováno Plzeň - Mezi Pňovany na Plzeňsku a Stříbrem na Tachovsku hoří na třech místech les. Na dvou místech…

Vystěhovat lidi z Horoměřic? Na základní problém se zapomíná, upozornil…

21.08.2018 16:07 Praha - Ústavní soud dnes odložil vykonatelnost rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS) do doby, než kauzu…

Alkohol dětem? Policie chystá rozsáhlé kontroly, vtrhne do barů i heren

21.08.2018 15:30 Praha - Policie plánuje rozsáhlé kontroly, které se zaměří na zakázaný prodej alkoholu dětem v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama