Nedaleko Prahy hořela dvě pole, v Kralupech za to mohla závada v areálu chemičky

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko)/ Hostivice (u Prahy) - Dnes odpoledne vyjížděli hasiči k požáru posečeného pole u areálu chemických provozů v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku. Nikdo nebyl zraněn, v podvečer zbývalo dohasit zbývající ohniska. 

Přidejte svůj názor

Hasiči

Příčinou byla závada na technologii v areálu chemičky. Požárbyl hlášen krátce před polednem. Oheň se rozšířil při takzvaném flérování neboli spalování na speciálním hořáku. Hořelo přímo u areálu a vznítila se i tráva za oplocením. V areálu sídlí Synthos Kralupy, Rafinérie Kralupy a další podniky.

Kolem 13:00, kdy hasiči požár ještě neměli pod kontrolou, měla zasažená plocha rozměry 30 krát 50 metrů. Přibližně po půlhodině se hasičům podařilo oheň lokalizovat. Hasiči ale na místě ještě zůstávají.

Další pole začalo odpoledne hořet u Hostivice nedaleko Prahy, platí tam druhý stupeň poplachu ze čtyř možných, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

O rozměrech zasažené plochy zatím mluvčí neměla informace. „Hasiči tam zřizují čerpací stanoviště a čekáme na zemědělce, aby nám pomohli a začali to oborávat," uvedla Kereková kolem 16:30.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šoková terapie Západu? Prestižní deník se zděsil nad situací v Česku

21.08.2018 22:02 Aktualizováno Curych - Podle mezinárodně respektovaného švýcarského deníku Neue Zürcher Zeitung (NZZ) se…

Na Plzeňsku hoří lesy. Nejvyšší stupeň pohotovosti, koridor do Německa…

21.08.2018 19:30 Aktualizováno Plzeň - Mezi Pňovany na Plzeňsku a Stříbrem na Tachovsku hoří na třech místech les. Na dvou místech…

Vystěhovat lidi z Horoměřic? Na základní problém se zapomíná, upozornil…

21.08.2018 16:07 Praha - Ústavní soud dnes odložil vykonatelnost rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS) do doby, než kauzu…

Alkohol dětem? Policie chystá rozsáhlé kontroly, vtrhne do barů i heren

21.08.2018 15:30 Praha - Policie plánuje rozsáhlé kontroly, které se zaměří na zakázaný prodej alkoholu dětem v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama