Hrozí další katastrofy? V Praze 1 je téměř procento zchátralých budov

Praha - Ze zhruba 4000 budov na území Prahy 1 je jich téměř procento zchátralých. Městská část se v případě, že neudržované objekty vlastní soukromník, pokouší dotlačit majitele k tomu, aby stav vyřešil.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

V Mikulandské ulici v Praze se zřítila část budovy, trosky pohřbily několik lidí

ČTK to dnes sdělila mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková. Jedním z důvodů úterního zhroucení dvou pater domu v Mikulandské ulici mohla být podle vedení Prahy 1 snaha památkářů části zchátralé bývalé školy zachovat. Národní památkový ústav v úterý podobný názor, který vyslovila primátorka Adriana Krnáčová (ANO), označil za absurdní.

"V Praze 1 už je jen necelé jedno procento tzv. zchátralých budov, které jsou v soukromém vlastnictví a z různých důvodů nejsou opravované, většinou jde o soudní spory, exekuce či nezájem majitele," uvedla Blažková. Dodala, že opraven byl například dům Na Kocandě v Křižovnické nebo domy na Jánském vršku a v Jungmannové a Palackého ulici.

Prostory v domě v Mikulandské ulici, kde se odehrálo úterní neštěstí, si Praha 1 do roku 2013 pronajímala pro základní školu. Vedení radnice poté rozhodlo, že žáky přesune do školy na Uhelný trh, což se ve světle nynější události podle Blažkové ukázalo jako správný krok. V budově nyní UMPRUM buduje technologické a dílenské zázemí pro studenty. Stavbu zajišťuje firma Metrostav.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šoková terapie Západu? Prestižní deník se zděsil nad situací v Česku

21.08.2018 22:02 Aktualizováno Curych - Podle mezinárodně respektovaného švýcarského deníku Neue Zürcher Zeitung (NZZ) se…

Na Plzeňsku hoří lesy. Nejvyšší stupeň pohotovosti, koridor do Německa…

21.08.2018 19:30 Aktualizováno Plzeň - Mezi Pňovany na Plzeňsku a Stříbrem na Tachovsku hoří na třech místech les. Na dvou místech…

Vystěhovat lidi z Horoměřic? Na základní problém se zapomíná, upozornil…

21.08.2018 16:07 Praha - Ústavní soud dnes odložil vykonatelnost rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS) do doby, než kauzu…

Alkohol dětem? Policie chystá rozsáhlé kontroly, vtrhne do barů i heren

21.08.2018 15:30 Praha - Policie plánuje rozsáhlé kontroly, které se zaměří na zakázaný prodej alkoholu dětem v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama