Poškozená budova v centru Prahy se bortí, na hasiče spadla další část stropu

Praha - Hasiči už odstranili asi 70 procent suti z domu v Mikulandské ulici v centru Prahy, kde se dopoledne propadla dvě patra. Zvyšuje se tak pravděpodobnost, že pod sutinami už nikdo není. V podvečer spadla na jednoho z hasičů část stropní konstrukce, zraněn ale není. Dopoledne hasiči ze sutin vyprostili tři vážně zraněné dělníky.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

V Mikulandské ulici v Praze se zřítila část budovy, trosky pohřbily několik lidí

Hasiči chtěli večer znovu použít psy, kteří měli označit místa, kde by se ještě mohli nacházet lidé. Nakonec od toho ale ustoupili. "S blížící se nocí se budeme raději snažit rychle sutiny odstranit, protože potom budeme mít problémy s viditelností čidel, které nám hlídají pohyb zdí," uvedl velitel zásahu Oldřich Klegr. Tři psi již dříve určili, že by pod sutinami měli lidé být.

Hasiči budovu stabilizovali ve spolupráci s Báňskou záchrannou službou, statikem a lezeckou skupinou. "Bohužel je to už posunuté, obloukové vazby jsou narovnané, takže hrozí, že to spadne kdykoliv," dodal Klegr.

Hasiči celou stavbu sledují přístrojem, který hlásí každou odchylku stěny o jeden milimetr. S ubývající sutí doufají, že by v objektu už nikdo být nemusel. "Stále ale pracujeme s tím, že tam jedna osoba je," podotkl Klegr. Pracovat chtějí v případě potřeby celou noc. "Tma by nás měla zabrzdit jen v řádu minut. Každopádně budeme pokračovat do té doby, než si budeme jistí, že tam nikdo není," dodal. Za den se při zásahu vystřídalo asi 120 hasičů.

Tři zachráněné dělníky hasiči vyprostili ještě před polednem, tedy v prvních hodinách zásahu. Stav jednoho z nich byl velmi vážný, záchranáři ho museli uvést do umělého spánku. Stav dalších dvou dělníků je středně těžký.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé z Horoměřic si oddechli. Vystěhovat se zatím nemusí, rozhodl Ústavní…

21.08.2018 11:19 Aktualizováno Brno - Ústavní soud (ÚS) odložil vykonatelnost rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS), podle kterého se…

Českého kamioňáka pustili z nemocnice v Janově, do Prahy dorazí sanitkou

21.08.2018 11:01 Janov/Praha - Zraněný český řidič kamionu, který přežil zkázu Morandiho mostu v Janově, byl dnes…

Loni utonulo v Česku 181 lidí. Rizikem jsou rybníky, ale i vany

21.08.2018 10:19 Praha - Loni utonulo v Česku 181 lidí, stejně jako v roce 2016. Jedná se o nejnižší počty utonulých…

Nejtěžší chvíle v životě: Jak rodiny politických vězňů prožívaly návštěvy…

21.08.2018 09:28 Vedle dcery nervózně posedává máma. Babička je ustaraná, těžce dýchá. Táta? Naproti, za sítí;…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama