Poškozená budova v centru Prahy se bortí, na hasiče spadla další část stropu

Praha - Hasiči už odstranili asi 70 procent suti z domu v Mikulandské ulici v centru Prahy, kde se dopoledne propadla dvě patra. Zvyšuje se tak pravděpodobnost, že pod sutinami už nikdo není. V podvečer spadla na jednoho z hasičů část stropní konstrukce, zraněn ale není. Dopoledne hasiči ze sutin vyprostili tři vážně zraněné dělníky.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

V Mikulandské ulici v Praze se zřítila část budovy, trosky pohřbily několik lidí

Hasiči chtěli večer znovu použít psy, kteří měli označit místa, kde by se ještě mohli nacházet lidé. Nakonec od toho ale ustoupili. "S blížící se nocí se budeme raději snažit rychle sutiny odstranit, protože potom budeme mít problémy s viditelností čidel, které nám hlídají pohyb zdí," uvedl velitel zásahu Oldřich Klegr. Tři psi již dříve určili, že by pod sutinami měli lidé být.

Hasiči budovu stabilizovali ve spolupráci s Báňskou záchrannou službou, statikem a lezeckou skupinou. "Bohužel je to už posunuté, obloukové vazby jsou narovnané, takže hrozí, že to spadne kdykoliv," dodal Klegr.

Hasiči celou stavbu sledují přístrojem, který hlásí každou odchylku stěny o jeden milimetr. S ubývající sutí doufají, že by v objektu už nikdo být nemusel. "Stále ale pracujeme s tím, že tam jedna osoba je," podotkl Klegr. Pracovat chtějí v případě potřeby celou noc. "Tma by nás měla zabrzdit jen v řádu minut. Každopádně budeme pokračovat do té doby, než si budeme jistí, že tam nikdo není," dodal. Za den se při zásahu vystřídalo asi 120 hasičů.

Tři zachráněné dělníky hasiči vyprostili ještě před polednem, tedy v prvních hodinách zásahu. Stav jednoho z nich byl velmi vážný, záchranáři ho museli uvést do umělého spánku. Stav dalších dvou dělníků je středně těžký.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko na Romy kašle? Nová statistika ukázala, kolika lidem vadí

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Polovina Romů v Česku žije v sociálním vyloučení. Podle kvalifikovaných odhadů koordinátorů…

V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

18.08.2018 15:51 Brno - V brněnské zoologické zahradě dnes uhynul lední medvěd Umca.

Do opavského babyboxu někdo uložil holčičku

17.08.2018 20:38 Opava - Do opavského babyboxu dnes někdo odložil novorozenou holčičku. Dívenka byla vyzvednuta v 19…

Auto v Pardubicích narazilo do stromu, zemřel řidič a malý chlapec

17.08.2018 16:05 Aktualizováno Pardubice - Tragická dopravní nehoda se stala dnes kolem 12:30 na okraji Pardubic na výjezdu směr…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama