Soud otevřel vraždu policisty z Olomouce, byl nalezen oběšený

Olomouc - Olomoucký soud otevřel případ vraždy policisty z Olomouce, který byl v únoru 2015 nalezen oběšený na periferii města. Na lavici obžalovaných sedí Česlav Hurina, kterému hrozí až 20 let vězení.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Událost se stala na začátku února 2015, pár dní poté, co po 33letém policistovi bylo vyhlášeno pátrání. V té době policistu prověřovala Generální inspekce bezpečnostních sborů kvůli jeho podezřelým aktivitám a vazbám na Hurinu, který byl údajně policistovým informátorem z podsvětí. "Pro Hurinu to vzhledem k jejich předchozím společným protiprávním aktivitám představovalo ohrožení, že se sám ocitne v hledáčku orgánů činných v trestním řízení, a proto dospěl k rozhodnutí, že jmenovaného policistu usmrtí," uvedl žalobce Jakub Grmela.

Původně podle něj začali plánovat útěk, nakonec Hurina podle obžaloby přišel s nápadem předstírané sebevraždy na mostě v Černovíře s tím, že se pak policista dostane na psychiatrii. "Muž přitom důvěřoval Česlavu Hurinovi a v domnění, že bezprostředně po zavěšení dojde k přeříznutí lana a k jeho okamžité záchraně, s provedením předstírané sebevraždy souhlasil," uvedl Grmela. Hurina však policistu nechal podle obžaloby na laně viset a utekl. 

Hurina dnes před soudem odmítl vypovídat, policistův kolega Rudolf Bajtek obžalovaný za neposkytnutí pomoci však tvrzení obžaloby potvrdil. V den, kdy policistu všichni hledali, jej prý potkal v hospodě v Žeravicích u Přerova. "Řekl mi, že do práce už nenastoupí, že nechce být zatčený," popsal Bajtek.

Po původním plánu ohledně útěku padl podle něj nápad s fingovanou sebevraždou. "Měl jsem ho odřezat já, ale nesouhlasil jsem s tím. Nevěřil jsem tomu, že by se něco takového mohlo stát, že by to mohli udělat. Po deseti až 15 minutách přišel Hurina s tím, že se to posralo a že si to hodil," popsal Bajtek. Vypověděl, že vyběhl k mostu a začal na kolegu volat. Na zábradlí pak spatřil provaz a napjaté lano. "Neslyšel jsem žádný zvuk, v tom přijel Hurina a začal řvát, ať sednu do auta. Byl jsem v šoku. Sedl jsem do auta a odjeli jsme," doplnil Bajtek.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko na Romy kašle? Nová statistika ukázala, kolika lidem vadí

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Polovina Romů v Česku žije v sociálním vyloučení. Podle kvalifikovaných odhadů koordinátorů…

V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

18.08.2018 15:51 Brno - V brněnské zoologické zahradě dnes uhynul lední medvěd Umca.

Do opavského babyboxu někdo uložil holčičku

17.08.2018 20:38 Opava - Do opavského babyboxu dnes někdo odložil novorozenou holčičku. Dívenka byla vyzvednuta v 19…

Auto v Pardubicích narazilo do stromu, zemřel řidič a malý chlapec

17.08.2018 16:05 Aktualizováno Pardubice - Tragická dopravní nehoda se stala dnes kolem 12:30 na okraji Pardubic na výjezdu směr…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama