Vlak v Brně srazil ženu, záchranáři ji resuscitovali přímo pod vagonem

Brno - Vlak dnes v Brně srazil mladou ženu. Záchranáři ji museli kvůli časové tísni a také špatnému terénu resuscitovat přímo pod vagonem. Na trati z Brna na Uherské Hradiště je v místě neštěstí zastaven provoz.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

"Pro nás to byl mimořádný zásah, protože jsme ženu museli resuscitovat přímo pod vagonem," řekla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Podle ní šlo o minuty, které by mohly záchranářům chybět v případě vyprošťování a pak až následné resuscitace.

"Navíc tam byl složitý terén a úzký násp. Jsme rádi, že nám pomohli hasiči," popsala Bothová zásah. Pomocí speciálních nosítek ženu slaňovali a dopravili do sanitky.

"Utrpěla velmi vážná poranění. Resuscitovali jsme ji a ve vážném stavu transportovali do bohunické nemocnice na urgentní příjem," uvedla Bothová.

Ženu srazil rychlík mířící z Bohumína do Brna. "Provoz je přerušený odhadem do 14:00. Rychlíky jezdí z Brna hlavního nádraží odklonem přes Chrlice a osobní a regionální vlaky jezdí odklonem přes Židenice," dodala Pistoriusová.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Známý dabér a herec se naštval: Politici zapomínají, že jsou našimi…

22.07.2018 22:06 Aktualizováno Praha - Herec, dabér a bojovník za práva gayů a leseb Jiří Hromada se v rozhovoru pro Český rozhlas…

Na Kokořínsku hořel další les, hasiči povolali bambivak

22.07.2018 21:11 Aktualizováno Mělník - Hasiči zasahovali u dalšího lesního požáru na Kokořínsku. U obce Jestřebice hořel les na…

Sazka nevyplatila lidem výhry z losování Sportky

22.07.2018 20:33 Praha - Sazka nevyplatila 11 lidem výhry z losování Sportky, které se konalo v pátek 13. července.…

Města v Česku se vylidňují, lidé odcházejí do satelitů

22.07.2018 12:09 Praha - Úbytek obyvatel se netýká pouze venkova. Se stagnací či poklesem počtu občanů se potýká i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama