AIDS? Češi problém připouští, strach z nakažení ale příliš nemají

Praha - Onemocnění AIDS v současné době považuje za problém v Česku 61 procent lidí, což je nejméně od roku 2011. Množství lidí, kteří se bojí nakažení touto nemocí, se ale téměř nezměnilo. Obává se ho 16 procent lidí. Neměnné jsou od roku 2011 i názory lidí na to, jak se příslušné české instituce věnují onemocnění AIDS. Ukázal to průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Přidejte svůj názor

Ochrana je důležitá

Za uplynulých sedm let podíl názoru, že onemocnění AIDS představuje v Česku problém, kulminoval v roce 2013, kdy se tak vyjádřilo 74 procent lidí. O tři roky později klesl na 68 procent.

"Zároveň mezi roky 2016 a 2018 vzrostl paralelně podíl osob, kterým onemocnění AIDS nepřipadá v ČR jako problém, a to o šest procentních bodů," doplnilo CVVM.

Obavy z nakažení nemocí AIDS má nyní 16 procent lidí, 37 procent se toho spíše neobává a 44 procent rozhodně neobává. Před dvěma lety byl počet těch, kteří se onemocnění rozhodně neobávají, o čtyři body vyšší. "V uceleném pohledu však lze shrnout, že poměr lidí, kteří se obávají a kteří se neobávají nakažení nemocí AIDS, zůstává od roku 2011 takřka neměnný," doplnili autoři průzkumu.

Strach z nakažení AIDS mají zejména lidé mladší 29 let, studenti, lidé se základním vzděláním a svobodní. Jako problém pro ČR pak označovali AIDS věřící a obyvatelé z Pardubického, Libereckého a Středočeského kraje.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pozor na bylinný čaj z Tesca. Potravináři v něm objevili dva druhy…

16.07.2018 17:27 Brno - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje před bylinným porcovaném čaji s…

Na Bruntálsku zemřel osmnáctiletý mladík, převrátil s ním traktor

16.07.2018 17:19 Bruntál - V Býkově na Bruntálsku dnes při nehodě traktoru s valníkem zemřel osmnáctiletý mladík.…

Vrtání kolene, pálení letlampou. Žalobkyně žádá za vraždu Říhy přísné…

16.07.2018 16:54 Aktualizováno Liberec - Pro tři muže obžalované z vraždy Martina Říhy, která se měla stát před 15 lety, požaduje…

Tragická nehoda v Olomouci míří k soudu. Opilý řidič dle žaloby zabil dvě…

16.07.2018 16:39 Olomouc - V případu tragické nehody v Olomouci, při které na konci března zemřely dvě děti, byl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama