Na Hodonínsku hoří les, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

Bzenec (Hodonínsko) - U Bzence na Hodonínsku hořel na několika místech les u železniční trati, na místě jsou desítky hasičů. Požár přerušil provoz na trati Přerov-Břeclav v úseku mezi Moravským Pískem a Bzencem-přívozem. Přibližně od 16:00 se problémy dotkly asi 14 spojů.

Přidejte svůj názor

Hasiči

Hasiči vyhlásili zvláštní, tedy nejvyšší stupeň poplachu, řekl mluvčí hasičů Jan Dvořák. Na místo vyrazily desítky hasičů z více než 20 jednotek. 

Okolí Bzence patří z hlediska požárů k rizikovým místům. V okolí je sucho, fouká vítr, požár hlášený kolem 15:30 se proto rychle šířil. Kouř byl vidět z daleka.

Před 18:00 se podařilo oheň lokalizovat, dál se nešíří, uvedl Dvořák. Postupně hasiči likvidují jednotlivá ohniska. Lze očekávat, že na místě zůstanou do pátečního odpoledne. Při dohašování by jim výrazně pomohl déšť.

Na místě zasahoval hasičský vrtulník, hasiči jej využili jednak k monitorování terénu, jednak k hašení požáru, který měl několik od sebe oddělených ohnisek. Kromě vrtulníku nasadili hasiči také letadlo, které preventivně zkrápělo místa, kam se dosud požár nerozšířil.

Příčinu požáru ani vzniklou škodu zatím hasiči neznají, uvedl Dvořák. Nikdo se nezranil.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poškozená budova v centru Prahy se bortí, na hasiče spadla další část…

18.07.2018 00:05 Aktualizováno Praha - Hasiči už odstranili asi 70 procent suti z domu v Mikulandské ulici v centru Prahy, kde se…

Hasiči likvidovali požár u Pravčické brány. Turisté chtěli opékat buřty,…

17.07.2018 19:45 Aktualizováno Děčín - Hasiči dnes devět hodin zápolili s požárem nedaleko Pravčické brány v Českém Švýcarsku.…

Biopark Štít dostatečně nezajistil klec proti útěku šelem, majitel dostal…

17.07.2018 19:16 Aktualizováno Klamoš - Státní veterinární správa (SVS) při dnešní kontrole zjistila, že Biopark Štít u obce…

Zřícení části domu v Praze? Památkáři odpovědnost odmítli, výrok Krnáčové…

17.07.2018 17:51 Praha - Národní památkový ústav (NPÚ) odmítá odpovědnost za pád stropů v domě v Mikulandské ulici.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama