Hovězí kebab? Inspektoři si posvítili na prodejce a nestačili se divit

Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) si posvítila na prodejce kebabu. Kromě kontroly hygieny v provozovnách se zaměřila také na značení nabízených pokrmů. V poslední době zjistila hned dva případy klamání zákazníků – prodejci totiž lhali o druzích masa v kebabu.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

jídlo

Problémy odhalili inspektoři například v Kuřimi. „V provozovně Mitan Enez, Náměstí 1. května v Kuřimi, nabízel provozovatel v jídelním lístku pokrm s názvem „Döner kebab s telecím masem“, ze kterého inspektoři odebrali vzorek k laboratornímu rozboru pro určení druhu masa. Laboratorní analýzy prokázaly, že kromě masa hovězího, zde bylo obsaženo i maso krůtí a kuřecí,“ informoval mluvčí inspekce Radoslav Pospíchal.

Prodejce se podle inspekce dopustil podávání zavádějící informace o potravině a kontroloři mu proto nařídili přeznačit jídlo tak, aby neuváděl zákazníky v omyl.

Pochybení odhalili inspektoři i v Otrokovicích. „V provozovně Ahura kebab, Hálka Pelánová, třída Osvobození 139, v Otrokovicích, byl na nabídkové tabuli a v jídelním lístku nabízen pokrm s názvem „Velký talíř jen maso“, u kterého obsluha spotřebitelům ústně deklarovala, že se jedná o maso hovězí. U odebraného vzorku masa (část pokrmu typu kebab) byla laboratorně prokázána přítomnost hovězí, krůtí a kuřecí bílkoviny, přestože bylo spotřebiteli nabízeno jako maso hovězí,“ uvedl Pospíchal.

Také v tomto případě inspektoři prodejci nařídili aby neprodleně správně označil druh masa a dál neklamal spotřebitele. „S kontrolovanými osobami inspekce zahájení správní řízení o uložení pokuty a bude i nadále pokračovat v kontrolách značení pokrmů v provozovnách společného stravování,“ dodala inspekce.

Před několika dny vyvolal zájem veřejnosti případ z Hradce Králové. V tamním rychlém občerstvení se jídlem přiotrávilo 57 lidí. Podle lékařů za otravou lidí mohl být toxin, který produkuje zlatý stafylokok. Hygienici podle svědectví přiotrávených zákazníků rychlého občerstvení mají podezření, že zdrojem problémů mohly být tortilly.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Provoz na D1 u Jihlavy zkomplikovala nehoda. Jeden mrtvý, přistával…

17.08.2018 14:40 Aktualizováno Jihlava - Na dálnici D1 u Jihlavy dnes havarovalo auto, jeden člověk zemřel. Nehoda komplikovala…

Auto v Pardubicích narazilo do stromu, zemřel řidič a malý chlapec

17.08.2018 14:25 Pardubice - Tragická dopravní nehoda se stala dnes kolem 12:30 na okraji Pardubic na výjezdu směr…

Kvůli smrti muže pod zřícenou domovní zdí v Radlicích policie obvinila osm…

16.08.2018 18:09 Praha - Při zřícení stěny domu pražské ulici Na Neklance letos v dubnu zemřel¨v jeden muž. Kvůli…

V Česku přibývá případů rakoviny kůže, varují hygienici

16.08.2018 18:05 Praha . Blahodárné sluneční paprsky, které jsou nezbytné pro život, dnes představují také hrozbu.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama