Zoufalé pátrání po hledači kešek: Policie se zaměřila na takzvanou "vanu"

Praha - Pátrání po lovci kešek, kterého smetla přívalová vlna v podzemní části Motolského potoka v Praze, začalo v sobotu, v neděli pokračovalo od dopoledne zhruba do 17:00 a v pondělí od 09:00 do 20:00. I dnes policisté a potápěči mladíka hledali. Stále marně.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Pátrání se dnes zaměřilo na oblast mezi Šítkovským a Staroměstským jezem a v okolí Střeleckého, Slovanského a Dětského ostrova. Na webu policie to oznámil policejní mluvčí Tomáš Hulan. "Pátrání bude v následujících dnech pokračovat, neboť musíme řeku prohledat až k Hlávkovu mostu," doplnil.

Jeden z policejních potápěčů, který se dnes podílel na pátrání, označil zmíněnou oblast za velmi nebezpečnou. "I pro nás, kteří máme profesionální výcvik. Nebezpečná v této lokalitě je především takzvaná říční vana, která se nachází mezi ostrovy. Do té se dá totiž dostat pouze z tamního zdymadla," sdělil.

Pohřešovaný muž byl součástí čtyřčlenné skupiny, kterou ve stoce dlouhé přes čtyři kilometry překvapil prudký liják. Dvěma z nich se podařilo zachránit. 27letou ženu našli v sobotu večer policisté utonulou pod Jiráskovým mostem.

Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, kdy se v terénu hledají ukryté schránky pomocí satelitní navigace. Může to být i nebezpečné a vedle utonulé dívky ze soboty si v minulosti vyžádalo v Praze i další oběti.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Česka dorazily tropy. Jak je přežít bez újmy a mít doma příjemně?

19.06.2018 17:54 Teploty budou po mírném ochlazení opět atakovat třicetistupňové hranice, nezaprší a díky tropickým…

ÚS rozsekl spor o alimenty: Soudy musí brát v potaz i vzdálenost mezi…

19.06.2018 16:59 Brno - Ústavní soud zamítl stížnost muže, který požadoval svěření dětí do takzvané střídavé péče.…

Policie zasahuje na pražském magistrátu, politici jdou k výslechu

19.06.2018 16:40 Aktualizováno Praha - Na pražském magistrátu zasahují policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu …

Vyšetřování v kauze FAU pokračuje, žalobce zamítl stížnosti

19.06.2018 16:03 Olomouc - Žalobce zamítl všechny stížnosti proti zahájení trestního stíhání v případu podezření z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama