Tragický květen na silnicích. Při nehodách zemřelo mnohem víc lidí než loni

Praha - V květnu zatím zemřelo na českých silnicích 55 lidí, o 15 víc než loni. Od začátku roku si dopravní nehody dosud vyžádaly 187 obětí, což je o 26 víc než za prvních pět měsíců minulého roku. ČTK to dnes řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Negativní roli ve statistice nehod podle něj sehrálo slunečné a teplé počasí, které u mnoha řidičů způsobilo nepozornost, únavu či podcenění dopravní situace. Květnová bilance je předběžná, ještě ji mohou změnit zpřesněné údaje o příčinách úmrtí. Oficiální čísla zveřejní policie zhruba za týden.

Přidejte svůj názor

Autonehoda

Většina tragických nehod měla podobný scénář - na rovném přehledném úseku se střetla auta v protisměru nebo auto vyjelo ze silnice a narazilo do stromu či jiné pevné překážky. "Svou negativní roli v tragické bilanci nehod sehrály příznivé klimatické podmínky, které letos v květnu připomínaly spíše prázdninové počasí," uvedl Lerch.

Řidiči často vyrážejí na cesty unavení, nevěnují se plně řízení, nedávají pozor, neodhadnou dobře situaci, což může vést k tragickým následkům, dodal. Mezi oběťmi převažují řidiči nebo spolujezdci motorových vozidel, je mezi nimi také deset motocyklistů a osm chodců.

Nejtragičtější dny končícího měsíce byly podle dosavadní bilance 12. a 13. květen, kdy nehody nepřežili čtyři lidé. Z porevoluční doby zaznamenali policisté v květnu nejvíce smrtelných nehod v roce 1994, kdy o život přišlo 125 lidí. Letošní květen je nejtragičtější od roku 2012, kdy policisté zaznamenali 61 obětí na životech.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Provoz na D1 u Jihlavy zkomplikovala nehoda. Jeden mrtvý, přistával…

17.08.2018 14:40 Aktualizováno Jihlava - Na dálnici D1 u Jihlavy dnes havarovalo auto, jeden člověk zemřel. Nehoda komplikovala…

Auto v Pardubicích narazilo do stromu, zemřel řidič a malý chlapec

17.08.2018 14:25 Pardubice - Tragická dopravní nehoda se stala dnes kolem 12:30 na okraji Pardubic na výjezdu směr…

Kvůli smrti muže pod zřícenou domovní zdí v Radlicích policie obvinila osm…

16.08.2018 18:09 Praha - Při zřícení stěny domu pražské ulici Na Neklance letos v dubnu zemřel¨v jeden muž. Kvůli…

V Česku přibývá případů rakoviny kůže, varují hygienici

16.08.2018 18:05 Praha . Blahodárné sluneční paprsky, které jsou nezbytné pro život, dnes představují také hrozbu.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama