Tragický květen na silnicích. Při nehodách zemřelo mnohem víc lidí než loni

Praha - V květnu zatím zemřelo na českých silnicích 55 lidí, o 15 víc než loni. Od začátku roku si dopravní nehody dosud vyžádaly 187 obětí, což je o 26 víc než za prvních pět měsíců minulého roku. ČTK to dnes řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Negativní roli ve statistice nehod podle něj sehrálo slunečné a teplé počasí, které u mnoha řidičů způsobilo nepozornost, únavu či podcenění dopravní situace. Květnová bilance je předběžná, ještě ji mohou změnit zpřesněné údaje o příčinách úmrtí. Oficiální čísla zveřejní policie zhruba za týden.

Přidejte svůj názor

Autonehoda

Většina tragických nehod měla podobný scénář - na rovném přehledném úseku se střetla auta v protisměru nebo auto vyjelo ze silnice a narazilo do stromu či jiné pevné překážky. "Svou negativní roli v tragické bilanci nehod sehrály příznivé klimatické podmínky, které letos v květnu připomínaly spíše prázdninové počasí," uvedl Lerch.

Řidiči často vyrážejí na cesty unavení, nevěnují se plně řízení, nedávají pozor, neodhadnou dobře situaci, což může vést k tragickým následkům, dodal. Mezi oběťmi převažují řidiči nebo spolujezdci motorových vozidel, je mezi nimi také deset motocyklistů a osm chodců.

Nejtragičtější dny končícího měsíce byly podle dosavadní bilance 12. a 13. květen, kdy nehody nepřežili čtyři lidé. Z porevoluční doby zaznamenali policisté v květnu nejvíce smrtelných nehod v roce 1994, kdy o život přišlo 125 lidí. Letošní květen je nejtragičtější od roku 2012, kdy policisté zaznamenali 61 obětí na životech.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Takovouhle kritiku Česká televize ještě nezažila. Dalibor Janda řekl od…

20.06.2018 22:11 Aktualizováno Praha - Hudebník a zpěvák Dalibor Janda je silně nespokojený s poměry v České televizi. Lidem proto…

Soud snížil trest útočnému sadistovi. Znásilnil ženu, pak se ji snažil…

20.06.2018 17:37 Praha - Jozef Giňa (55) si za znásilnění a pokus o vraždu ženy (40) v Jablonci nad Nisou odpyká 16…

Jak vypadá ideální rodina dle Čechů?

20.06.2018 15:33 Praha - Tři čtvrtiny Čechů považují za ideální rodinu se dvěma dětmi, podle 35 procent Čechů je…

Soud vyhověl žalobci, v kauze nelegálního lihu zvýšil tresty

20.06.2018 14:06 Olomouc - Vrchní soud v Olomouci dnes zvýšil tresty šesti ze sedmi obžalovaných v kauze odběratelů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama