Bývalá soudkyně Skařupová čelí další obžalobě. Její manýry snad nemají obdoby

Ostrava - Bývalá soudkyně a advokátka Věra Skařupová čelí další obžalobě. Podle ní v roce 2016 zpronevěřila peníze klienta, který chtěl koupit malou vodní elektrárnu. Případem se bude zabývat Okresní soud Ostrava. ČTK to dnes řekl jeho mluvčí Lukáš Delong. Skařupová byla v minulosti odsouzená už několikrát, například za podvádění klientů své advokátní kanceláře nebo za řízení pod vlivem alkoholu. Soud nyní projednává i další případ, kdy klientky připravila o 800.000 korun.

Přidejte svůj názor

soudy

"Obžalobu v posledním případě jsme již obdrželi. Přiřazena byla kolegyni, která se s obžalovanou zná. V souvislosti s možnou podjatostí se proto bude hledat jiný soudce," uvedl Delong s tím, že zatím není možné určit, kdy se soud bude konat.

Podle obžaloby bývalá soudkyně a advokátka zastupovala klienta na základě plné moci. Muž chtěl koupit malou vodní elektrárnu. "Postupně z něj vylákala 106.000 korun," uvedl mluvčí. V té době už žena nesměla vystupovat jako advokátka.

Problémy se zákonem má bývalá soudkyně dlouhodobě. Vedle podvádění klientů také v souvislosti s řízením pod vlivem alkoholu. "V roce 2014 byla odsouzena za podvod a zpronevěru k souhrnnému podmíněnému tříletému trestu. V trestné činnosti ale pokračovala. Navíc jednou usedla za volant pod vlivem alkoholu. Soud jí řízení zakázal. Zákaz nerespektovala a znovu řídila," uvedl Delong.

Za maření výkonu úředního rozhodnutí byla Skařupová odsouzena, měla odpracovat 300 hodin obecně prospěšných prací a zaplatit 15.000 korun. Nic z toho však neudělala, což byl podle Delonga hlavní důvod, proč soud původní podmínku loni v prosinci změnil v nepodmíněný trest. Ve vězení by měla strávit tři roky.

Jako soudkyně se Skařupová zabývala například kauzou zatopení ostravské chemičky Ostramo při povodních v roce 1997. Později místo u okresního soudu opustila a začala se věnovat advokacii. Z advokátní komory ale byla vyloučena právě kvůli podvedení klienta. Přesto se dál vydávala za advokátku a v podvodech údajně pokračovala.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Česka dorazily tropy. Jak je přežít bez újmy a mít doma příjemně?

19.06.2018 17:54 Teploty budou po mírném ochlazení opět atakovat třicetistupňové hranice, nezaprší a díky tropickým…

ÚS rozsekl spor o alimenty: Soudy musí brát v potaz i vzdálenost mezi…

19.06.2018 16:59 Brno - Ústavní soud zamítl stížnost muže, který požadoval svěření dětí do takzvané střídavé péče.…

Policie zasahuje na pražském magistrátu, politici jdou k výslechu

19.06.2018 16:40 Aktualizováno Praha - Na pražském magistrátu zasahují policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu …

Vyšetřování v kauze FAU pokračuje, žalobce zamítl stížnosti

19.06.2018 16:03 Olomouc - Žalobce zamítl všechny stížnosti proti zahájení trestního stíhání v případu podezření z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama