V Olomouci hořel hotel, bylo evakuováno 150 lidí

Olomouc - Kvůli požáru v jednom z pokojů bylo dnes v noci evakuováno 150 hostů z hotelu u vlakového nádraží v Olomouci. Požár byl rychle uhašen a nikdo při něm nebyl zraněn, řekl dnes ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Přidejte svůj názor

Hasiči

Požár pokoje v devátém patře hotelu v Jeremenkově ulici byl hasičům nahlášen krátce před 01:00. "Ještě před příjezdem jednotek proběhla evakuace zhruba 150 osob. Požár byl likvidován pomocí automatického hasebního systému a také za využití ručního hasící přístroje jednoho z ubytovaných. Hasiči provedli průzkum v podlaží po požáru. Prostory nebyly nijak výrazně zakouřeny," uvedl Hošák.

Hasiči pokoj a jeho okolí důkladně zkontrolovali a poté odčerpali vodu z chodeb, kde bylo kvůli požáru spuštěno automatické hašení. "Dramatická situace se obešla bez zranění. Ubytované osoby disciplinovaně opustily své pokoje a po dobu nezbytně nutnou zůstaly v recepční hale objektu," řekl Hošák, podle kterého bylo hostům z pokojů zasaženým požárem a kouřem zajištěno náhradní ubytováním.

Hasiči nyní zjišťují příčinu požáru. "S největší pravděpodobností požár způsobila nedbalost jednoho z ubytovaných při manipulaci s otevřeným ohněm. Výše škody po požáru bude v průběhu následujících dnů upřesněna," uvedl Hošák.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Takovouhle kritiku Česká televize ještě nezažila. Dalibor Janda řekl od…

20.06.2018 22:11 Aktualizováno Praha - Hudebník a zpěvák Dalibor Janda je silně nespokojený s poměry v České televizi. Lidem proto…

Soud snížil trest útočnému sadistovi. Znásilnil ženu, pak se ji snažil…

20.06.2018 17:37 Praha - Jozef Giňa (55) si za znásilnění a pokus o vraždu ženy (40) v Jablonci nad Nisou odpyká 16…

Jak vypadá ideální rodina dle Čechů?

20.06.2018 15:33 Praha - Tři čtvrtiny Čechů považují za ideální rodinu se dvěma dětmi, podle 35 procent Čechů je…

Soud vyhověl žalobci, v kauze nelegálního lihu zvýšil tresty

20.06.2018 14:06 Olomouc - Vrchní soud v Olomouci dnes zvýšil tresty šesti ze sedmi obžalovaných v kauze odběratelů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama