Hasiči na Liberecku po třech dnech uhasili sklad štěpky, při vyšetřování pomůže dron

Jindřichovice pod Smrkem - Požár štěpky v bývalém statku v Jindřichovicích pod Smrkem na Liberecku se hasičům po třech dnech podařilo uhasit. Na místě zůstává pět hasičských jednotek. Dál vyhledávají případná skrytá ohniska požáru a odklízí ohořelé části budovy, řekla dnes ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Pavlína Bílková. Předpokládá, že tam hasiči zůstanou do večera. Škoda zřejmě přesáhne šest milionů korun.

Přidejte svůj názor

Hasiči

Příčina vzniku požáru je v šetření, věcí se zabývají i policisté pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a obecné ohrožení z nedbalosti. "S ohledem na rozsah a komplikovanost situace byl na místě zásahu přítomen i soudní znalec s dronem, který byl využit k natočení místa požáru," uvedla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová. Místo požáru bude podle ní ohledáno, až skončí hasební práce. "Bude za přítomnosti kriminalistického technika a policejního psovoda se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání akcelerantů hoření," dodala.

Požár skladu štěpky ve Frýdlantském výběžku byl hasičům nahlášen v pondělí ve 14:15. Nejprve zasáhl delší křídlo bývalého statku, které se využívá jako sklad štěpky a dřeva. Silný vítr ho ale velmi rychle rozšířil na další části budovy. Při příjezdu hasičů už hořel téměř celý skladovací prostor o rozměrech zhruba 50x30 metrů a plameny šlehaly střechou ven. Na místo povolali speciální bagr ze Zbirohu, aby mohli hořící materiál vyvozit a dohasit, díky tomu se už v úterý podařilo oheň z velké části zlikvidovat.

Hasiči museli v pondělí ochlazovat přilehlou obytnou budovu, aby zabránili dalšímu rozšíření požáru. Obyvatelé z domu ale odešli ještě před jejich příjezdem. Šestici obyvatel zajistila obec náhradní ubytování v obecním bytě. ČTK to řekl starosta Pavel Novotný (Jindřichovický patriot). I budova, kde hořelo, je podle něj obecní. "Objekt byl v pronájmu," řekl. Nájemce podle něj zajišťoval pro některé obecní objekty dodávky tepla a teplé vody. Obec má ale vlastní kotelnu, a tak si teď teplo zajistí sama. Objekt stojí v centru obce, nedávno prošel rekonstrukcí a v jedné budov jsou navíc technologie na výrobu tepla a elektrické energie. "Vzhledem k poškození velké části budovy, a celé střešní krytiny, která byla před nedávnem nově postavena, škoda pravděpodobně přesáhne šest milionů korun," dodala Bílková.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Zubří hořel bytvý dům, lidé se nadýchali splodin

19.08.2018 10:50 Vsetín - Celkem 20 lidí bylo v sobotu večer evakuováno kvůli požáru v instalační šachtě bytového…

Zemřel starosta dobrovolných hasičů Karel Richter

19.08.2018 09:43 Praha - V sobotu náhle zemřel dlouholetý starosta dobrovolných hasičů Karel Richter, bylo mu 67 let…

Česko na Romy kašle? Nová statistika ukázala, kolika lidem vadí

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Polovina Romů v Česku žije v sociálním vyloučení. Podle kvalifikovaných odhadů koordinátorů…

V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

18.08.2018 15:51 Brno - V brněnské zoologické zahradě dnes uhynul lední medvěd Umca.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama