Ve Zlíně hořel byt, tři lidé se nadýchali zplodin

Zlín - Na Benešově nábřeží ve Zlíně dnes po poledni hořelo. V bytovém domě se vznítil hořlavý materiál, který byl v těsné blízkosti kamen na tuhá paliva. Hasiči museli evakuovat obyvatele domu.

Přidejte svůj názor

Hasiči

Tři lidé se nadýchali zplodin. Dva lidé byli podle ní silně intoxikovaní kouřem, zdravotníci je odvezli do nemocnice, řekla ČTK mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

K požáru došlo ve třetím patře bytového domu. "Byt byl velmi silně zakouřen a dým se rychle šířil dál do prostoru celého domu. Hasiči ihned začali s evakuací obyvatel. Dva lidé, nacházející se v hořícím bytě, však odmítali byt opustit. Proto na místě zasahovali strážníci městské policie, kteří obě osoby vyvedli ven," uvedla mluvčí.

"Z vyššího podlaží bytového domu museli hasiči evakuovat v dýchací masce ženu, která nebyla schopna pro velké zakouření prostor sama opustit. Taktéž byla poté ošetřena záchranáři. Převezena do nemocnice však nebyla," řekla Javoříková.

Práci hasičům komplikovalo velké množství věcí uskladněných v hořícím bytě. "Po uhašení požáru za pomocí přetlakové ventilace hasiči vyvětrali byt i dům. Škoda, která vznikla na vybavení bytu, zatím nebyla stanovena. Výše uchráněných hodnot se vyšplhala na jeden milion korun,"dodala mluvčí. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak se vyhnout nekonečným frontám na poště? Zkuste trik, který moc Čechů…

19.07.2018 11:38 Aktualizováno Doručovací služby České pošty podléhají kritice a sociální sítě jsou tomu důkazem. Mnohdy ale není…

Zřícenou budovu v Praze prozkoumával i dron. Je označena za nebezpečnou

18.07.2018 18:30 Praha - Kriminalisté a soudní znalec dnes ohledávali dům v Mikulandské ulici v centru Prahy, v němž…

Češi soudům nevěří? Klesla důvěra i v ombudsmana a NKÚ

18.07.2018 16:45 Praha - Důvěra veřejnosti v Ústavní soud, veřejného ochránce práv a Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)…

Hrozí další katastrofy? V Praze 1 je téměř procento zchátralých budov

18.07.2018 15:05 Praha - Ze zhruba 4000 budov na území Prahy 1 je jich téměř procento zchátralých. Městská část se v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama