Chovanec pasťáku v Chrastavě byl odsouzen, zneužíval postiženého chlapce

Trutnov - Chovanec bývalého Výchovného ústavu a dětského domova v Chrastavě vyvázl s podmínečným trestem za pohlavní zneužívání třináctiletého postiženého chlapce. Verdikt vynesl Okresní soud v Trutnově.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Soudy, ilustrační fotografie

Dnes o tom informovala televize Nova, která na případ upozornila v červnu 2016, kdy natočila výpověď postiženého chlapce. Tu pak poskytla policii.

Policie tehdy 15letého chlapce obvinila v září 2016 pro podezření z provinění pohlavního zneužívání. "Odsouzenému byl uložen trest odnětí svobody v trvání sedmi měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu v trvání dvou let. Došlo k pohlavnímu zneužití a odsouzený byl uznán vinným," řekla mluvčí soudu v Trutnově Miroslava Purkertová.

Bývalá dočasná ředitelka ústavu Soňa Cpinová přitom původně tvrdila, že se nic nestalo. "Jako vím o tom, byla jsem informovaná, ale nepotvrdilo se nic z toho," řekla v září 2016.

Starosta Chrastavy a senátor Michael Canov chce nyní napsat ministru školství dopis, aby došetřil odpovědnost bývalé ředitelky Cpinové a tehdejšího ministerstva.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Známý dabér a herec se naštval: Politici zapomínají, že jsou našimi…

22.07.2018 22:06 Aktualizováno Praha - Herec, dabér a bojovník za práva gayů a leseb Jiří Hromada se v rozhovoru pro Český rozhlas…

Na Kokořínsku hořel další les, hasiči povolali bambivak

22.07.2018 21:11 Aktualizováno Mělník - Hasiči zasahovali u dalšího lesního požáru na Kokořínsku. U obce Jestřebice hořel les na…

Sazka nevyplatila lidem výhry z losování Sportky

22.07.2018 20:33 Praha - Sazka nevyplatila 11 lidem výhry z losování Sportky, které se konalo v pátek 13. července.…

Města v Česku se vylidňují, lidé odcházejí do satelitů

22.07.2018 12:09 Praha - Úbytek obyvatel se netýká pouze venkova. Se stagnací či poklesem počtu občanů se potýká i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama