Za zneužití školaček dostal muž podmínku. Šlo o pohlavní styk strpěný, řekl soudce

Zlín - 22letý muž dostal tříletou podmínku za pohlavní zneužívání a omezování osobní svobody dvou školaček ve věku 13 a 14 let. Hrozilo mu až 12 let vězení. Krajský soud ve Zlíně odmítl, že by muž starší z dívek znásilnil a mladší se znásilnit pokusil. Rozsudek není pravomocný. Státní zástupce i obhájce obžalovaného si ponechali lhůtu pro možné podání odvolání.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Soudy, ilustrační fotografie

Žalobce Leo Foltýn chtěl mladíka poslat až na 7,5 roku do vězení. Podle něj muž starší dívku na podzim 2015 znásilnil ve starém železničním vagonu u rybníka v obci na Uherskohradišťsku. S dívkou poté ještě několikrát ve vagonu a autě souložil už s jejím souhlasem, čímž se dopustil pohlavního zneužívání. Podle žalobce se mladík navíc v dubnu 2016 pokusil znásilnit v autě na lesní cestě mladší ze sester.

Podle předsedy soudního senátu Jiřího Dufka se ale v případě styku se starší dívkou na podzim 2015 nejednalo o znásilnění. "Obžalovaný ji k pohlavnímu styku poněkud nevybíravou neodbytností přesvědčil. Z její strany se jednalo o pohlavní styk strpěný. Pokud by ho vnímala jako újmu, máme za to, že by další styky neabsolvovala," řekl Dufek.

Událost z dubna 2016, kdy se podle obžaloby muž pokusil znásilnit mladší dívku, vyhodnotil soud pouze jako přečin omezování osobní svobody. Dívku údajně držel v autě, dotýkal se jí a líbal ji. "Jednal v úmyslu, pohlavního styku dosáhnout. Nechal toho v okamžiku, kdy ještě nešlo v jeho jednání spatřovat pokus o znásilnění," uvedl Dufek.

Obhájce obžalovaného Ivan Dvořáček už dříve uvedl, že jeho klient ani s jednou ze sester neměl žádný, natož násilný pohlavní styk.

Soudní znalkyně z oblasti psychologie označila obecnou důvěryhodnost starší z dívek za celkem dobrou, avšak s drobnými výhradami. Není podle ní vyloučeno, že její výpověď byla ovlivněna solidaritou se sestrou. Mladší z dívek považuje za labilní s tendencemi k přehánění.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Známý dabér a herec se naštval: Politici zapomínají, že jsou našimi…

22.07.2018 22:06 Aktualizováno Praha - Herec, dabér a bojovník za práva gayů a leseb Jiří Hromada se v rozhovoru pro Český rozhlas…

Na Kokořínsku hořel další les, hasiči povolali bambivak

22.07.2018 21:11 Aktualizováno Mělník - Hasiči zasahovali u dalšího lesního požáru na Kokořínsku. U obce Jestřebice hořel les na…

Sazka nevyplatila lidem výhry z losování Sportky

22.07.2018 20:33 Praha - Sazka nevyplatila 11 lidem výhry z losování Sportky, které se konalo v pátek 13. července.…

Města v Česku se vylidňují, lidé odcházejí do satelitů

22.07.2018 12:09 Praha - Úbytek obyvatel se netýká pouze venkova. Se stagnací či poklesem počtu občanů se potýká i…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama