V kralupské chemičce explodovaly páry, policie zná totožnost tří ze šesti obětí

Kralupy nad Vltavou - V kralupské chemičce pokračuje vyšetřování čtvrtečního výbuchu tankovací nádrže, který si vyžádal šest mrtvých a dva zraněné. Místo tragédie ohledávají hasiči i policisté, přizváni byli také znalci z různých oborů a vyšetřovatelé vyslýchají svědky.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

výbuch chemičky v Kralupech (22.3.2018)

"Našim vyšetřovatelům a kriminalistům se zatím nepodařilo vše zadokumentovat a řádně ohledat. Předpokládám, že dnešní den na tom opět budou pracovat. Nedokážu ale říct, zda to dnes zvládnou," uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Vyšetřovatelé vyslýchají svědky. "Zjišťujeme, zda nedošlo k porušení předpisů, nařízení nebo protiprávnímu jednání," řekla policejní mluvčí Markéta Johnová. Vyšetřování podle ní policistům pravděpodobně zabere celý dnešní den.

"Víme, že došlo k explozi par hořlavých kapalin. Dalším zkoumáním a prověřováním zjišťujeme, kde se ty páry mohly vzít a co to iniciovalo," uvedl vyšetřovatel krajských hasičů Libor Pospíšil. Dodal, že pracovníci v té době stáli na nádrži a exploze je katapultovala.

Starosta Kralup Holeček má dnes dohodnutou schůzku s vedením Unipetrolu. "Čekám na zprávu Unipetrolu, mám domluveno s vedením, že sem dnes přijde. Čekáme na potvrzení důvodu, proč to vzniklo, a jaká byla opatření ze strany majitele," řekl.

Oběťmi nejsou zaměstnanci Unipetrolu, ale dodavatelské firmy. Zranění byli převezeni do nemocnic v Praze Motole a na Vinohradech. Jeden má popáleniny druhého stupně na deseti procentech těla, druhý devastující poranění obličeje.

Policie zatím zná totožnost tří obětí výbuchu. "Oficiálně známe totožnost tří osob, z toho dva jsou cizinci, a u tří totožnost budeme znát až po znaleckém zkoumání. Pravděpodobně se bude jednat také o cizince, ale to nemůžeme v tuto chvíli jednoznačně říci," uvedla Johnová.

Podle rumunského ministerstva zahraničí bylo pět ze šesti usmrcených rumunskými občany. Zástupci rumunské ambasády v Praze navštívili také dvě pražské nemocnice, aby zjistili, zda Rumuni nejsou i mezi nimi.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze se zřítil kus budovy, pod sutinami jsou stále živí lidé

17.07.2018 16:52 Aktualizováno Praha - V Mikulandské ulici v centru Prahy se dnes zřítila část budovy. Spadlý strop o rozměrech…

Zabíjení tygrů v Zooparku Bašť? V kauze byli obviněni tři lidé

17.07.2018 16:18 Česká Lípa - Kvůli podezření z neoprávněného nakládání se zvířaty zasahovali v pondělí celníci a…

Tragický pád dítěte z vlaku míří ke krajskému soudu, odvolaly se obě strany

17.07.2018 15:41 Olomouc - Vlakvedoucí Jarmila Soukupová a průvodčí Jana Stejskalová, které v kauze tragického…

Hasiči likvidují požár u Pravčické brány. Turisté chtěli opékat buřty, od…

17.07.2018 14:49 Aktualizováno Děčín - Hasiči likvidují požár nedaleko Pravčické brány v Českém Švýcarsku. Kvůli nepřístupnému…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama