V centru Olomouce jde o život? Ze střechy opět spadl na chodník kus zdiva

Olomouc - Ze střechy domu v centru Olomouce spadla dnes ráno na chodník část atiky. Na místě v Legionářské ulici zasahují hasiči s výškovou technikou.V hanácké metropoli se taková událost nestala poprvé.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Hasiči

Nikdo dnes nebyl zraněn. "Spadla malá část atiky v místě, jak je dispečink DPMO. Hasiči pomocí výškové techniky sundali ze střechy zbytek cihel, které trčely a hrozily pádem. Přizván byl statik a na místo dorazili i zástupci radnice," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková, podle které statik zahájil kontrolu střechy budovy.

Podle svědka dopadlo ze střechy na chodník několik cihel. Chodník byl poté v místě pádu atiky z bezpečnostních důvodů uzavřen.

V říjnu 2011 spadla část zdiva nedaleko obchodního domu Prior v sousedící ulici 8. května, která patří k nejrušnějším třídám města. Pod sutinami zůstala osmasedmdesátiletá žena, zemřela na místě. Zasypala ji část zříceného štítu domu z 19. století. Policie poté kvůli zřícenému štítu obvinila stavebníka z usmrcení z nedbalosti. Žalobce nakonec jeho stíhání zrušil.

O rok později se o pár metrů dál zřítilo na chodník několik tun zdiva z narušené atiky polikliniky Spea. Nikdo nebyl zraněn. Policie případ odložila. V roce 2016 spadla část štítové zdi rekonstruovaného domu na chodník v centru Olomouce. Také v tomto případě kriminalisté nenašli jednoznačného viníka.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak se vyhnout nekonečným frontám na poště? Zkuste trik, který moc Čechů…

19.07.2018 22:21 Aktualizováno Doručovací služby České pošty podléhají kritice a sociální sítě jsou tomu důkazem. Mnohdy ale není…

Nedaleko Prahy hořela dvě pole, v Kralupech za to mohla závada v areálu…

19.07.2018 17:56 Kralupy nad Vltavou (Mělnicko)/ Hostivice (u Prahy) - Dnes odpoledne vyjížděli hasiči k požáru…

Kdo může za zřícení stropů budovy v Mikulandské? Do kauzy se vložil rektor…

19.07.2018 17:21 Praha – Rektor UMPRUM Jindřich Smetana tvrdí, že Národní památkový ústav (NPÚ) nemá pravdu, když…

Nejpalčivější problémy v ČR? Social Watch upozorňuje na tři alarmující…

19.07.2018 13:49 Praha - Nejpalčivějšími problémy české společnosti jsou rostoucí počet exekucí a nedostupné bydlení…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama