Lidé mohou přispět rodině postižené tragickým požárem, charita zřídila účet

Znojmo - Lidé mohou přispět na pomoc rodině postižené tragickým požárem v Oleksovicích na Znojemsku. Při neštěstí zemřely tři děti, čtyři dospělí se zranili, oheň poničil dům. Rodině finančně pomůže také obec Oleksovice.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Požár rodinného domku v Oleksovicích na Znojemsku

Rodině mohou přispět lidé na sbírkový účet 43-6729060267/0100 VS 111. "Panu starostovi jsme pro tuto rodinu nabídli jak pomoc materiální, tedy oblečení, deky, boty, potraviny, tak i finanční pomoc z Tříkrálové sbírky. Jde o 25.000 korun, což považujeme za první pomoc na nejnutnější věci, které potřebují pro život," uvedl ředitel Oblastní charity Znojmo Evžen Adámek.

Obec Oleksovice z rozpočtu vyčlenila 50.000 Kč na financování nezbytně nutných oprav poničeného domu. Pozůstalí zatím mohou využít náhradního ubytování ve vedlejší obci Stošíkovice.

U požáru hasiči v pondělí zasahovali přibližně od 4:00, plameny zlikvidovali po více než dvou hodinách. Požár kompletně zničil jednu místnost, ve které byly děti. Kouř a sálavé teplo poškodily další místnosti včetně chodby. Dospělí s výjimkou invalidní nejstarší obyvatelky domu byli při příjezdu hasičů venku. Hasiči pak vynesli ze zakouřeného objektu děti a seniorku. Dvě z dětí se záchranáři ještě pokoušeli resuscitovat, ale bez úspěchu.

Příčinu požáru vyšetřovatelé zatím neurčili, může to trvat týdny až měsíce. Vícegenerační rodina měla domek pronajatý, pocházela odjinud. Rodina podle starosty v Oleksovicích žila asi dva roky. Šlo o ženu s dětmi, její matku s partnerem a babičku.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku se po 15 letech narodila čtyřčata

18.06.2018 19:24 Praha - V porodnici Fakultní nemocnice v Motole se před týdnem narodila čtyřčata, tři holčičky a…

U Hradce Králové chytili uprchlého klokana, na svobodě hopkal 11 dní

18.06.2018 16:29 Hradec Králové - Klokan, který 5. června utekl svému majiteli z obce Divec nedaleko Hradce Králové,…

Vražda 14leté dívky v Doubici: Obžalovaný u soudu nečekaně změnil výpověď

18.06.2018 15:42 Aktualizováno Ústí nad Labem - Krajský soud v Ústí nad Labem dnes začal projednávat kauzu loňské vraždy 14leté…

Šabatová obdržela Řád čestné legie. Francie ocenila její boj za Romy,…

18.06.2018 14:07 Praha - Ombudsmanka Anna Šabatová obdržela nejvyšší francouzské vyznamenání - Řád čestné legie.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama