Babiš nechává tajně vyšetřovat novináře? Kmenta něco naznačil a pak se děly věci

Praha – Investigativní novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta patří k dlouhodobým kritikům Andreje Babiše. Dokonce o něm a jeho aktivitách a podnikání napsal knihu Boss Babiš. Na sociálních sítích teď Kmenta upozornil na další problém.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Jaroslav Kmenta, autor knih Padrino Krejčíř, Padrino Krejčíř: Afričan a FILM vs. REALITA. Krátce po vydání díla Gangster Ka: Afričan, jehož filmová podoba vstoupí do kin 26. 11. 2015, pokřtil investigativní novinář Jaroslav Kmenta za přítomnosti několika herců ze zmíněného snímku knihu FILM vs. REALITA, odhalující zákulisí dvou filmů volně inspirovaných osudy Radovana Krejčíře. Slavnostního křtu se vedle Jaroslava Kmenty zúčastnili představitel filmového Radima Kraviece Hynek Čermák, dále jeho filmová manželka Vlastina Svátková, dále Alexej Pyško, Brian Caspe, producent Adam Dvořák a bývalý policejní důstojník Karel Tichý, který se případem Krejčíř zabýval. Křest proběhl 16. 11. 2015, symbolicky den před vyhlášením rozsudku R. Krejčíře v JAR, v pražském Paláci knih Luxor.

Šéf vlády Andrej Babiš a jeho ministři se v tomto týdnu vydali na návštěvu Libereckého kraje. To neuniklo pozornosti investigativce Kmenty. Ten na sociálních sítích poukazoval především na jednu na první pohled nenápadnou fotku.

„Premiér v demisi Babiš byl dnes v Liberci. 'Záda mu kryl' krajský policejní šéf Vladislav Husák, exkámoš kmotra Janouška. V Liberci na detašovaných pracovištích policie a GIBS se nyní vede tajné vyšetřování několika novinářů, kteří píší o AB. Kmotr využívá staré sítě kmotrů,“ tvrdí český novinář.

Pod příspěvkem se strhla pikantní diskuze. „Je šikovnej ten náš premiér v demisi. Rozdává miliony kudy chodí, zvyšuje důchody, zlevňuje jízdné a za hlasitého potlesku milujícího lidu tiše drtí demokracii s podporou komunistů, SPD, Zemana a Soukupa,“ postěžoval si jeden z uživatelů.

„A stáda tupých ovcí Burešovi tleskají a pějí enormní chválu, jak on to je úžasný a srdečný politik, že jezdí mezi lidi a že je vlastně taky jeden z nich.... stačí každý den napsat 'Čau lidi...' a je to doma,“ přisadil si další.

Další se naopak pustili spíše do Kmenty. „Ono to vyšetřování asi zase tak tajné nebude, když se o tom píše. Apropo - vůbec se nedivím, že policie a GIBS prověřuje 'investigativní' novináře. Pokud se někde objevují utajované informace nebo info z vyšetřovacích spisů, tak evidentně jde o úniky,“ poznamenal jeden z diskutujících.

Další uživatel poukázal na to, že Kmentovo sdělení je příliš stručné. „Co je myšleno 'vyšetřováním'? To by mohla být dost vážná věc,“ zajímalo jednoho z uživatelů twitteru, Odpovědi se ale nedočkal.

Vstupte do diskuze (37)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Takovouhle kritiku Česká televize ještě nezažila. Dalibor Janda řekl od…

20.06.2018 22:11 Aktualizováno Praha - Hudebník a zpěvák Dalibor Janda je silně nespokojený s poměry v České televizi. Lidem proto…

Soud snížil trest útočnému sadistovi. Znásilnil ženu, pak se ji snažil…

20.06.2018 17:37 Praha - Jozef Giňa (55) si za znásilnění a pokus o vraždu ženy (40) v Jablonci nad Nisou odpyká 16…

Jak vypadá ideální rodina dle Čechů?

20.06.2018 15:33 Praha - Tři čtvrtiny Čechů považují za ideální rodinu se dvěma dětmi, podle 35 procent Čechů je…

Soud vyhověl žalobci, v kauze nelegálního lihu zvýšil tresty

20.06.2018 14:06 Olomouc - Vrchní soud v Olomouci dnes zvýšil tresty šesti ze sedmi obžalovaných v kauze odběratelů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama