Verdikt za přepadení klenotnictví nepadl, soud povolil posudek z odorologie

Zlín - Krajský soud ve Zlíně dnes nevynesl rozsudek v případu ozbrojeného přepadení klenotnictví v Uherském Hradišti. Na žádost obhájců 29letého Martina Skalického a 42iletého Miloše Zezuly z Hodonínska nechá dokazování doplnit o znalecký posudek z oboru odorologie.

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační fotografie

Odorologie se pachovými stopami, které jsou jedním z hlavních důkazů obžaloby. Na místě loupeže v září 2015 je zanechali oba údajní pachatelé, jimž hrozí až 12 let vězení.

"Jsme jedinou zemí, která toto (pachové stopy) připouští, která o tomto hovoří jako o důkazu. Je to velmi specifická záležitost, za jakých podmínek byl prováděn tento důkaz. Měl by se vyjádřit znalec, zda byly splněny všechny podmínky, abychom mohli tuto záležitost vůbec hodnotit," uvedl Skalického obhájce Narcis Tomášek.

Samotný Skalický ve vztahu k sobě v úterý zpochybnil způsob získání pachových stop. V roce 2016 mu prý byly policií odebrány dvakrát na dvou různých místech. Podle státního zástupce Lea Foltýna však byl postup policistů naprosto standardní.

Ve vyloupeném klenotnictví v Hradební ulici se pachové stopy Skalického a Zezuly našly hned na několika místech. Policejní psi je v případě jednoho či obou údajných lupičů označili na madle u vchodových dveří do prodejny, na madle šuplíku skříňky a pultu, na platech se zlatem a klenoty i na páčidle a šroubováku, které na místě po přepadení zůstaly. "V obchodě byla nalezena nejen jedna stopa obou obžalovaných," řekl předseda senátu Jiří Dufek.

Pachatelé v motorkářském oblečení a s přilbami a kuklami na hlavách přepadli zlatnictví v Hradební ulici 8. září 2015. Z místa ujeli na motorce. Ještě předtím však zranili dva muže, kteří se je pokusili zadržet. Jeden z nich utrpěl střelné poranění nohy, druhý měl zraněné oči od střepů z rozbitých dveří prodejny.

Lupiči se pokusili společnosti, která prodejnu vlastní, způsobit uloupením šperků škodu přes 1,2 milionu korun. V odnesení věcí z místa činu však mužům zabránili zmiňovaní svědci. Desítky tisíc korun činila škoda na zařízení prodejny.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Takovouhle kritiku Česká televize ještě nezažila. Dalibor Janda řekl od…

20.06.2018 22:11 Aktualizováno Praha - Hudebník a zpěvák Dalibor Janda je silně nespokojený s poměry v České televizi. Lidem proto…

Soud snížil trest útočnému sadistovi. Znásilnil ženu, pak se ji snažil…

20.06.2018 17:37 Praha - Jozef Giňa (55) si za znásilnění a pokus o vraždu ženy (40) v Jablonci nad Nisou odpyká 16…

Jak vypadá ideální rodina dle Čechů?

20.06.2018 15:33 Praha - Tři čtvrtiny Čechů považují za ideální rodinu se dvěma dětmi, podle 35 procent Čechů je…

Soud vyhověl žalobci, v kauze nelegálního lihu zvýšil tresty

20.06.2018 14:06 Olomouc - Vrchní soud v Olomouci dnes zvýšil tresty šesti ze sedmi obžalovaných v kauze odběratelů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama