Je Janoušek těžce nemocný? Soud prodloužil lhůtu pro vypracování posudku

Olomouc/Praha - Soud vyhověl Fakultní nemocnici v Olomouci, která požádala o prodloužení lhůty k dodání posudku ohledně zdravotního stavu Romana Janouška. Lobbista chce odpuštění zbytku trestu odnětí svobody. Poukazuje právě na špatný zdravotní stav, kvůli kterému mu justice výkon trestu v minulosti přerušila.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Ilustrační foto

"Předseda senátu na žádost příslušného znaleckého ústavu prodloužil lhůtu k dodání vypracovaného posudku k zdravotnímu stavu odsouzeného do 20.4.," uvedla mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci bez dalších podrobností.

Mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Egon Havrlant řekl, že znalecký posudek nelze uspěchat. "Už na začátku jsme soud upozorňovali, že na tak náročný znalecký posudek budeme potřebovat více času a že původní termín je nereálný. Běžná doba je u podobných posudků šest měsíců. Snažili jsme se ale dohodnout na rozumném termínu, který můžeme zodpovědně splnit a pro soud bude zároveň přijatelný," uvedl.

Lobbista v roce 2012 úmyslně srazil autem ženu v pražské Michli. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec dostal 4,5 roku za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Trest nastoupil v listopadu 2014. V brněnské věznici zůstal do března 2016, poté byl dočasně propuštěn na svobodu.

Brněnský krajský soud loni v listopadu zamítl Janouškovu další žádost o přerušení trestu. Janoušek se v určeném termínu do věznice nevrátil. Jeho advokát podal v Praze žádost o odpuštění zbylého trestu, pražský soud ale celý spis následně zaslal do Brna.

Brno trvalo na tom, že o žádosti by měl rozhodnout ten soud, který Janouškův případ řešil jako první, tedy Městský soud v Praze. Nejvyšší soud mu dal za pravdu. Žádost tak bude projednávat soudce Tomáš Kubovec.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze se zřítil kus budovy, pod sutinami jsou stále živí lidé

17.07.2018 16:52 Aktualizováno Praha - V Mikulandské ulici v centru Prahy se dnes zřítila část budovy. Spadlý strop o rozměrech…

Zabíjení tygrů v Zooparku Bašť? V kauze byli obviněni tři lidé

17.07.2018 16:18 Česká Lípa - Kvůli podezření z neoprávněného nakládání se zvířaty zasahovali v pondělí celníci a…

Tragický pád dítěte z vlaku míří ke krajskému soudu, odvolaly se obě strany

17.07.2018 15:41 Olomouc - Vlakvedoucí Jarmila Soukupová a průvodčí Jana Stejskalová, které v kauze tragického…

Hasiči likvidují požár u Pravčické brány. Turisté chtěli opékat buřty, od…

17.07.2018 14:49 Aktualizováno Děčín - Hasiči likvidují požár nedaleko Pravčické brány v Českém Švýcarsku. Kvůli nepřístupnému…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama