Požár v Mochově se nedaří uhasit, hala zřejmě spadne +VIDEO

Mochov - Hasiči zasahují u rozsáhlého požáru v areálu mrazíren v Mochově u Prahy. K ohni postupně přijelo až 150 hasičů, s plameny bojují pomocí výškové techniky. Zejména kvůli problémům s dopravou vody museli vyhlásit zvláštní stupeň poplachu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Požár mochovské mrazírny

Zásah potrvá i v sobotu. ČTK to dnes ve 21:00 řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Požár ještě nebyl lokalizován, ale nemůže se rozšířit mimo objekt.

Hořící hale, která sloužila jako sklad brambor, se odpoledne propadla střecha. "To nám paradoxně pomohlo, protože díky vrtulníku jsme mohli hasit vnitřek haly, kam bychom se normálně nedostali," uvedl mluvčí. Hasiči nyní s požárem bojují pomocí výškové techniky, dovnitř objektu ale nemohou. "Je to nebezpečné. Část haly se naklání, předpokládáme, že do rána spadne. Pokud by se tak nestalo, povoláme speciální bagr ze Zbirohu, který by konstrukci rozebral," řekl Svoboda. Hala plameny zasáhly kompletně, majitel odhadl škodu na 100 milionů korun.

Požár vypukl dnes zhruba v 10:00. V podvečer na místě zasahovalo 51 jednotek, což je zhruba 200 hasičů. Přes noc bude na místě zasahujících hasičů méně. Stále platí zvláštní stupeň poplachu, který se používá v mimořádných situacích, ale podle Svobody se určitě bude snižovat. Ráno v 08:00 se na místě uskuteční schůzka s velitelem zásahu a rozhodne se o dalším postupu.

zdroj: YouTube

Hasiči se špatně dostávali k hořícímu zateplení haly. Na místo proto dorazili v rámci výpomoci i pražští hasiči, kteří sem dopravili takzvanou Kobru, speciální hasicí zařízení, jež dokáže vodním paprskem prořezávat sendvičové konstrukce hal. "Udělá to díru a pak to dokáže hasit, takže nám to hodně zjednodušuje přístup do míst, kam se nemůžeme dostat," uvedl Svoboda.

Na místě pracuje i chemická laboratoř, která monitoruje koncentraci zplodin v ovzduší. Podle Svobody zatím nezaznamenala zvýšené hodnoty.

V roce 2012 hasiči v areálu bývalých mrazíren už likvidovali požár jedné z hal, příčinou byla nedbalost. Při rozebírání konstrukce prázdného objektu byly porušeny požární předpisy. Rozsáhlý požár likvidovali hasiči v areálu mochovských mrazíren také o dva roky dříve, kdy se vznítila bývalá výrobní hala.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakušané přijímali Čechoslováky se sympatiemi. Problémem byli agenti, říká…

20.08.2018 12:23 Praha - Po srpnové okupaci uprchlo do Rakouska na 162 tisíc Čechů a Slováků. Podle rakouského…

Tragédie při rallye v Lopeníku: Policie chce obžalovat pět lidí, případ se…

20.08.2018 12:15 Praha - Policie navrhla obžalovat pět lidí za tragickou nehodu při rallye v Lopeníku na…

Dotační čachry v ROP Střední Morava? Deset obžalovaných, milionové škody

20.08.2018 10:16 Zlín - Zlínská pobočka brněnského krajského zastupitelství podala obžalobu na deset osob kvůli…

Zapnuté dětské chůvičky způsobily poplach v Praze, 70 evakuovaných

20.08.2018 10:11 Praha - Okolí pošty v Kafkově ulici v Praze 6 bylo dnes dopoledne zhruba na hodinu evakuováno,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama