Z domu v centru Liberce šlehaly plameny. Tři zranění, stav jednoho je vážný

Liberec - Při nočním požáru bytového domu v centru Liberce utrpěli zranění tři muži, stav jednoho je vážný. Dalších deset lidí bylo evakuováno. Zásah hasičů trval zhruba dvě a půl hodiny. Podařilo se uchránit majetek zhruba za 6,5 milionu korun. Příčina vzniku se začne zjišťovat dnes dopoledne.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Požár domu na křižovatce ulic Klostermannova a Lázeňská byl hasičům nahlášen dnes ve 2:18. Při příjezdu jednotek šly plameny střechou, byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Na místě měli hasiči sedm cisteren a výškovou techniku. "Požárem byl zasažen celý půdní prostor dvoupodlažního domu vyplněný staršími odloženými věcmi, které hasičům ztěžovaly přístup k ohnisku požáru," dodala mluvčí hasičů Pavlína Bílková.

Obyvatelé, včetně dvou dětí, museli dům opustit. Z hořícího domu jim pomohli ven hasiči. Dva zraněné mladé muže záchranná služba převezla na popáleninové centrum do Prahy, jeden má těžké popáleniny a druhý středně těžké. Třetí zraněný muž se nadýchal škodlivin.

"Vrtulník nemohl letět," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Muže s popáleninami vezly sanity do pražských Vinohrad. "Měli popáleniny na horní polovině těla," dodal Georgiev. Muže, který se nadýchal škodlivin, k dalšímu ošetření převezla záchranná služba do nedaleké liberecké nemocnice.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Česka dorazily tropy. Jak je přežít bez újmy a mít doma příjemně?

19.06.2018 17:54 Teploty budou po mírném ochlazení opět atakovat třicetistupňové hranice, nezaprší a díky tropickým…

ÚS rozsekl spor o alimenty: Soudy musí brát v potaz i vzdálenost mezi…

19.06.2018 16:59 Brno - Ústavní soud zamítl stížnost muže, který požadoval svěření dětí do takzvané střídavé péče.…

Policie zasahuje na pražském magistrátu, politici jdou k výslechu

19.06.2018 16:40 Aktualizováno Praha - Na pražském magistrátu zasahují policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu …

Vyšetřování v kauze FAU pokračuje, žalobce zamítl stížnosti

19.06.2018 16:03 Olomouc - Žalobce zamítl všechny stížnosti proti zahájení trestního stíhání v případu podezření z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama