Kotrba má po potyčce s bezdomovci na sjezdu ČSSD problém? Přišel o práci a vše vyšetřuje policie

Praha – Incident, ke kterému došlo na nedělním sjezdu ČSSD v Hradci Králové, má pro analytika a novináře Štěpána Kotrbu dohru. Nejen, že se věcí zabývá policie, ale navíc přišel Kotrba u práci u Českého rozhlasu.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Český rozhlas

Jak jsme vás již informovali, nedělní setkání sociálních demokratů poznamenal nepříjemný incident. Analytik a komentátor Štěpán Kotrba, který byl na akci akreditován jako pracovník Českého rozhlasu, podle svědků bezdůvodně napadl dvojici bezdomovců, které postříkal pepřovým sprejem. Sám Kotrba se hájil tím, že se jen bránil, lidé, kteří vše viděli, hovoří jinak.

Kotrba byl na sjezd akreditovaný za rozhlas, pro který externě vypracovával analýzy. Veřejnoprávní médium se ale od něj distancovalo. „Pan Kotrba je externím spolupracovníkem ČRo, akreditován byl na sjezd jako analytik. Vedení ČRo se bude incidentem zabývat. ČRo se distancuje od všech projevů násilí a nesnášenlivosti,“ uvedl ještě v neděli mluvčí rozhlasu Jiří Hošna na twitteru.

V pondělí pak dodal, že rozhlas už s Kotrbou nebude dál spolupracovat. „Český rozhlas s analytikem Štěpánem Kotrbou zastavil externí spolupráci. Incident v Hradci Králové považujeme za jeho osobní selhání. Jeho reakce byla nepřiměřená a poškodila dobré jméno Českého rozhlasu,“ uvedl mluvčí.

Takové vysvětlení ale některým nestačí. „Přivítal bych ještě vysvětlení, co tak kontroverzní člověk, jako je Kotrba, pro ČRo dělal,“ reagoval na slova mluvčího jeden z diskutujících. „Překvapuje mě, ze jste s nim kdy spolupráci vůbec navazovali,“ přidal se další.

„Nemůže vás zbavit zodpovědnosti za zaměstnávání těchto lidí. Nebudu sen dávat odkazy všeho, co Kotrba řekl, nebo napsal. Podobné slinty si ostatně můžete přečíst v každém průměrném ruském propagandist plátku. Doufám,že další podobní experti poletí z ČRo dříve, než někoho napadnou,“ přisadil si jiný uživatel.

Podle dřívějšího vyjádření Českého rozhlasu je Kotrba externím spolupracovníkem analytického oddělení rozhlasu, například pro digitalizaci vysílání, a na sjezd ČSSD byl akreditován jako externí analytik.

Celou věc navíc začala prošetřovat i policie. O události se dozvěděla až z médií. „Policie ČR nyní prověřuje, co se na místě stalo," sdělila mluvčí hradecké policie Iva Kormošová. „Zatím jsme žádné oficiální oznámení neobdrželi, a to ani od přímých účastníků či případných svědků," uvedla policie v pondělí.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Takovouhle kritiku Česká televize ještě nezažila. Dalibor Janda řekl od…

20.06.2018 22:11 Aktualizováno Praha - Hudebník a zpěvák Dalibor Janda je silně nespokojený s poměry v České televizi. Lidem proto…

Soud snížil trest útočnému sadistovi. Znásilnil ženu, pak se ji snažil…

20.06.2018 17:37 Praha - Jozef Giňa (55) si za znásilnění a pokus o vraždu ženy (40) v Jablonci nad Nisou odpyká 16…

Jak vypadá ideální rodina dle Čechů?

20.06.2018 15:33 Praha - Tři čtvrtiny Čechů považují za ideální rodinu se dvěma dětmi, podle 35 procent Čechů je…

Soud vyhověl žalobci, v kauze nelegálního lihu zvýšil tresty

20.06.2018 14:06 Olomouc - Vrchní soud v Olomouci dnes zvýšil tresty šesti ze sedmi obžalovaných v kauze odběratelů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama