Do babyboxu na radnici v Praze 2 někdo odložil holčičku

Praha - Druhým letošním dítětem nalezeným v babyboxu je holčička, kterou dnes dopoledne někdo odložil do "bedýnky" na radnici Prahy 2. Prvním letošním odloženým dítětem byl na začátku ledna chlapec nalezený v babyboxu v Orlickoústecké nemocnici.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

BabyBox

"Děťátko se mi objevilo na obrazovce v neděli ráno v 9:55 celé zabalené ve žlutém ručníku, ani hlavička vidět nebyla," uvedl zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess.

Holčička dostala jméno Bára po Barboře Pletkové, vedoucí hospodářské správy radnice, která podle Hesse stačila přijet k babyboxu současně se záchranou službou. Její lékař ošetřil holčičce pupečník.

Radnice Prahy 2 umístila schránku do svého sídla v březnu 2010. Loni v září nahradil starší model babybox nové generace. Celkem bylo na radnici už odloženo šest dětí, čtyři holčičky a dva chlapci.

V České republice je 72 babyboxů. Schránky jsou umístěny tak, aby se lidé nemuseli bát, že je při odkládání dítěte někdo překvapí. Babyboxy mají i kritiky, kteří tvrdí, že odporují některým článkům Úmluvy o právech dítěte.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku se prodávala otrávená jablka. Řekneme vám, jestli je máte doma i vy

22.06.2018 17:17 Aktualizováno Praha - Inspektoři odhalili jablka z Polska, která obsahovala nebezpečné množství pesticidů. Od…

Požár u Bzence způsobila jiskra od vlaku, hasiči likvidují skrytá ohniska

22.06.2018 16:01 Aktualizováno Hodonín - Čtvrteční požár u Bzence na Hodonínsku si vyžádal zásah přes 150 hasičů z více než 40…

AIDS? Češi problém připouští, strach z nakažení ale příliš nemají

22.06.2018 14:58 Praha - Onemocnění AIDS v současné době považuje za problém v Česku 61 procent lidí, což je nejméně…

Česko se vzpamatovává z bouřek a vichřice, škody jdou do milionů. Počasí…

22.06.2018 08:46 Aktualizováno Praha - Čtvrteční bouřky provázené silným větrem odřízly od elektřiny až 17.000 odběratelů, škody…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama