Čtyři roky od zadržení Kramného. Objevuje se řada nejasností, Moniku a Kláru prý nezabila elektřina

Praha - Dnes jsou to přsně čtyři roky, co byl zadržen a následně i obviněn Petr Kramný. Podle policie se dopustil úkladné vraždy manželky a dcery, kterou měl spáchat elektrickým proudem v Egyptě buď 28. nebo 29. července 2013. I po letech ale existuje řada nezodpovězených otázek.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Petr se svou osmiletou dcerou Klárkou

Případ Petra Kramného od počátku provází obrovský mediální zájem. Už několik let kauza vyvolává emoce, ale i různé konspirační teorie a pochybnosti. Do dnešního dne rozděluje případ Petra Kramného veřejný prostor na dvě nesmiřitelné skupiny odpůrců a zastánců.

Kramný byl pravomocně odsouzen na 28 let, věc již přezkoumaly 3 soudní instance. Jenže například Spolek Šalamoun, který se v tomto případu dlouhodobě angažuje, poukazuje na to, že to, že je někdo v České republice pravomocně odsouzen, vůbec neznamená, že je pachatelem. Poukazuje při tom na celou řadu jiných případů, kdy se po letech ukázalo, že pachatelem je někdo jiný.

Spolek Šalamoun provedl celou řadu konzultací s uznávanými a zkušenými odborníky nejen v České republice, ale i napříč Evropou. „K dnešnímu dni existuje celkem 9 závěrů v odvětví soudního lékařství, kdy 7 z nich příčinu smrti, tedy vraždu elektrickým proudem, vylučuje. I hokejovou matematikou se jedná o naprosto jednoznačný zápas,“ uvádí spolek ve svém prohlášení.

Nedávno se v hledáčku police a státních zastupitelství se ocitli znalci, kteří svědčili ve prospěch obžaloby. Spolek Šalamoun na jednu skupinu znalců podal podnět pro podezření ze spáchání trestného činu, druhou skupinu znalců prověřuje policie v Brně.

„V souvislosti se zásadními závěry předního českého odborníka na myokard Prof. I. Š. CSc., který ve svém písemném vyhotovení znaleckého posudku konstatuje, že se žádné stopy elektrického proudu na srdcích Moniky a Kláry Kramných vůbec nenacházejí a dále, že příčinu smrti, tedy akutní selhání srdce po zásahu elektrickým proudem podle fyzického stavu vzorků myokardu Moniky a Kláry, nelze vůbec stanovit, podal dne 30. 7. 2017 Spolek Šalamoun podnět pro podezření ze spáchání trestného činu nepravdivého či hrubě zkresleného znaleckého posudku na znalce Nemocnice České Budějovice a.s. MUDr. Františka Vorla, MUDr. Zdeňka Šenkýře a MUDr. Evu Tomáškovou,“ uvedl spolek na svých stránkách.

Do sporu se zapojili i někteří poslanci. Znovuotevření případu požadují poslanci Jana Černochová z ODS, Helena Válková z klubu ANO a dnes již bývalý poslanec TOP 09 Daniel Korte. Ve spolupráci se spolkem Šalamoun argumentují novými znaleckými posudky a chtějí obnovu řízení. „Nové nezávislé posudky jednoznačně vyvrátily podezření, že Petr Kramný zabil svou ženu a dceru elektrickým proudem,“ tvrdí John Bok ze spolku Šalamoun. „Chceme proto apelovat na ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, aby využil své pravomoci a podal podnět pro porušení zákona,“ dodal.

Vstupte do diskuze (24)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku se prodávala otrávená jablka. Řekneme vám, jestli je máte doma i vy

22.06.2018 17:17 Aktualizováno Praha - Inspektoři odhalili jablka z Polska, která obsahovala nebezpečné množství pesticidů. Od…

Požár u Bzence způsobila jiskra od vlaku, hasiči likvidují skrytá ohniska

22.06.2018 16:01 Aktualizováno Hodonín - Čtvrteční požár u Bzence na Hodonínsku si vyžádal zásah přes 150 hasičů z více než 40…

AIDS? Češi problém připouští, strach z nakažení ale příliš nemají

22.06.2018 14:58 Praha - Onemocnění AIDS v současné době považuje za problém v Česku 61 procent lidí, což je nejméně…

Česko se vzpamatovává z bouřek a vichřice, škody jdou do milionů. Počasí…

22.06.2018 08:46 Aktualizováno Praha - Čtvrteční bouřky provázené silným větrem odřízly od elektřiny až 17.000 odběratelů, škody…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama