Spolek chce s Prahou 6 jednat o budoucnosti Šatovky

Praha - Spolek Šatovka nabízí radnici Prahy 6 další jednání o budoucnosti zanedbané usedlosti v Šáreckém údolí, kterou nyní obsadili squatteři. Usedlost v Šáreckém údolí obsadily dvě až tři desítky squatterů v pátek večer. Po jednání s policií a radnicí část z nich budovu opustila, ale další odejít odmítli a zůstali na střeše budovy. Dnes z ní zatím tři lidé slezli, policisté je zadrželi.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Praha

Dosavadní jednání s místními politiky podle zástupců spolku nikam nevedla. Spolek původně chtěl budovu pro komunitní nekomerční centrum. „Věříme, že existuje možnost dialogu, ten nesmí ale být jen předzvěstí dalších marných slibů a nikdy nekončících jednání," uvedla za spolek Michaela Pokutová. Spolek by mohl podle ní využívat budovy i jen dočasně.

Spolek původně nabízel, že v usedlosti zřídí občerstvení s dílnou pro cyklisty a uměleckou galerii a bude tam pořádat menší festivaly se zaměřením na výtvarné umění. Jednání s radnicí ale podle tvrzení zástupců spolku nakonec uvázla. Úřad v lednu poukázal na špatný technický stav domu, kvůli kterému pronájem možný není. „Zaráží nás, že se městská část tvářila aktivitám na oko nakloněna, aby nám pak z důvodů, které považujeme za překonatelné, přestala být ze dne na den partnerem v diskusi," sdělil člen spolku Tadeáš Polák.

Nynější počínání squatterů, kteří obsadili střechu usedlosti, představitelé spolku nehodnotí. Squatterskou iniciativu nepodnítili a snažili se postupovat oficiální cestou, tvrdí.

Radnice chce v budově Šatovka vytvořit místo pro setkávání a přednášky zejména pro seniory. Kolem budovy by v zahradě měly vyrůst menší domky, které by sloužily trvalému bydlení starších lidí. Městská část ale podle mluvčího Ondřeje Šrámka čeká už sedmým rokem na změnu územního plánu.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel starosta dobrovolných hasičů Karel Richter

19.08.2018 09:43 Praha - V sobotu náhle zemřel dlouholetý starosta dobrovolných hasičů Karel Richter, bylo mu 67 let…

Česko na Romy kašle? Nová statistika ukázala, kolika lidem vadí

19.08.2018 00:11 Aktualizováno Praha - Polovina Romů v Česku žije v sociálním vyloučení. Podle kvalifikovaných odhadů koordinátorů…

V brněnské zoo zemřel lední medvěd Umca

18.08.2018 15:51 Brno - V brněnské zoologické zahradě dnes uhynul lední medvěd Umca.

Do opavského babyboxu někdo uložil holčičku

17.08.2018 20:38 Opava - Do opavského babyboxu dnes někdo odložil novorozenou holčičku. Dívenka byla vyzvednuta v 19…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama